Automatinis vertėjas:
Autorius: Aloyzas Stankevičius
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Knygos „Ar yra gyvenimas po karo?“ autorius – Alain Stanké, o lietuviškai – Aloyzas Vytas Stankevičius (g. 1934) – lietuvių kilmės Kanados rašytojas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris, humoro laidos „Les Insolences d‘une Caméra“ („Išdykusi kamera“) sumanytojas (Lietuvoje ji rodyta kaip „Slaptoji kamera“), leidėjas, skulptorius, Kanados lietuvių bendruomenės veikėjas.

Aloyzas Stankevičius gimė Kaune, pasiturinčių lietuvių katalikų šeimoje. Jo tėvas buvo Kauno radijo stoties viršininkas. 1940 m. birželio 15 d., sovietų armijai įsiveržus į Lietuvą, prasidėjo šeimos vargai. Nuo Sibiro juos išgelbėjo karas. 1944 m. Aloyzas su tėvais buvo išvežtas į darbo stovyklą Vokietijoje. 1945 m. atvyko į Prancūziją. Čia baigė vidurinę mokyklą. Būdamas 17-os, 1951 m. persikėlė į Kanadą. Kvebeko universitete studijavo prancūzų kalbą. Dirbo įvairiuose laikraščiuose, jo straipsnius spausdino viso pasaulio spauda. Rengė reportažus, kalbino meno, politikos, literatūros garsenybes. Be žurnalisto ir leidėjo darbo, Aloyzas Stankevičius parašė apie 40 knygų.

Trys Aloyzo Stankevičiaus (t. y. Aleno Stankės) atsiminimų knygos parašytos su jam būdingu humoru ir šmaikštumu.

Antrojoje atsiminimų knygoje – „Ar yra gyvenimas po karo?“ – autorius tęsia pasakojimą apie dabar jau jauno buvusio karo belaisvio, kuris iš naujo atranda ramybę ir laisvę, gyvenimą Prancūzijoje. Joje ir toliau juokas kaitaliojasi su ašaromis, vieną neįtikėtiną istoriją keičia kita, dar įdomesnė, dar patrauklesnė…

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email