Automatinis vertėjas:
Autorius: Jonas-Vytautas Žukas
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Buvusio Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko atsiminimų knygoje „Be užuolankų“ aprėpiamas autoriaus karinės tarnybos laikotarpis nuo 1983-iųjų iki 2007 metų, kai jam buvo suteiktas brigados generolo laipsnis, o jis paskirtas Lietuvos sausumos pajėgų vadu.

Atsiminimai pradedami tarnybos sovietinėje kariuomenėje patirtimis, vėliau pasakojama Lietuvos atkūrimo istorija pirmiaisiais Nepriklausomybės metais. Autorius čia yra visų pagrindinių įvykių sūkuryje. 1992-ųjų rudenį jis išsiunčiamas studijuoti į Vokietiją, kur baigė Bundesvero vadovų akademijos generalinio štabo kursą. Grįžęs paskiriamas Motorizuotosios pėstininkų brigados Geležinis Vilkas štabo viršininku ir brigados vado pirmuoju pavaduotoju, netrukus perima ir brigados vado vairą. Tarnaudamas Geležinio Vilko brigadoje imasi įgyvendinti Vokietijoje įgytas žinias. 2001–2004 m. eina gynybos atašė Vokietijai, Austrijai, Nyderlandams ir Liuksemburgui pareigas. Galiausiai seka treji tarnybos metai Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdyboje.

Knyga „Be užuolankų“ yra pirmoji gen. ltn. Jono Vytauto Žuko atsiminimų dalis. Pasak autoriaus, antrojoje dalyje atsispindės „generoliškasis“ laikotarpis nuo 2007 m. iki 2019-ųjų, jo karinės karjeros pabaigos.

„Per prabėgusį šimtmetį Lietuvos kariuomenė turėjo visą plejadą kariuomenės vadų, tačiau atsiminimus mums paliko vos keli. Dabar greta jų rikiuojasi ir gen. ltn. Jono Vytauto Žuko karinės tarnybos istorija. Dvidešimt penkerių metų trukmės jo karinės tarnybos juostos atkarpa mus supažindina su kario tarnyba atliekant priverstinę prievolę okupantui, toliau veda į atgimstančio Lietuvos valstybingumo sūkurį ir pasakoja Lietuvos kariuomenės atkūrimo ir raidos iki 2007 metų istoriją. Jono Vytauto Žuko pasakojimas yra įvairiaplanis ir daugiasluoksnis. Per papasakotą gyvenimo tarpsnį atskleisti ne tik karinę tarnybą iliustruojantys autoriaus gyvenimo epizodai, bet ir plati kultūrinių patirčių įvairovė, pažintos šalys, įvairios tradicijos, sutikti žmonės, patirti įspūdžiai.“
Prof. dr. Jonas Vaičenonis

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email