Automatinis vertėjas:
Autorius: Rasa Lapė
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Rasos Lapės (tikr. Rasa Kačiulienė) istorinis romanas „Cartier žvaigždės kelionė“ – tai vienos lietuviškos šeimos įsipareigojimo grąžinti tobulą juvelyrinį dirbinį – Cartier žiedą – tikrojo jo savininko palikuoniams istorija. Šis įsipareigojimas dėl įvairių istorinių aplinkybių užtrunka nuo devynioliktojo amžiaus pirmosios pusės iki dabartinių laikų.

Pasakojimas prasideda nuo tada, kai Rusijos caras pirmą kartą, išbandydamas tuo metu ką tik pastatytą traktą į Varšuvą, pakeliui užsuko į Uteną. Kartu su pirmaisiais knygos herojais, gyvenusiais dar caro valdomoje Lietuvoje, skaitytojui teks keliauti į Sankt Peterburgą, iš ten vėl atgal į karų, pergalių ir pralaimėjimų kamuojamą Kauną, vėliau į Paryžių… Kaune knygos herojai praleidžia daugiausiai laiko, čia prabėga ir pirmas pasaulinis karas, ir nepriklausomybės džiaugsmai, ir antrasis pasalinis karas, ir sovietų okupacija.

Autorei teko pasitelkti daug istorinių žinių, kad suvaldytų kūrybinę fantaziją, ir neišklystų iš to meto aplinkybių, kurios kaitaliojo knygos herojų likimus.

Knygos „Cartier žvaigždės kelionė“ viršelio dailininkė Vanda Padimanskaitė.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email