Autorius: Björn Natthiko Lindeblad
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Kiekvieno žmogaus viduje yra vieta, kurioje galima pailsėti bet kokiomis gyvenimo aplinkybėmis. Dėl įvairių priežasčių daugelis ją pamiršome. Galbūt ši knyga padės rasti kelią atgal.

Įpusėjęs trečiąją dešimtį švedas Björnas Lindebladas atsisako sėkmingos ekonomisto karjeros, plikai nusiskuta galvą, išdalija savo turtą ir išsikrausto į Tailando džiungles gyventi su būriu nepažįstamųjų. Toli nuo įprastos kasdienybės prasidėjo visai kitoks gyvenimas. Budistų miško vienuoliai suteikė jam Natthiko vardą, reiškiantį „augantis išmintyje“, ir išmokė dvasinių praktikų, padedančių gyventi čia ir dabar.

Kai po septyniolikos metų atsiskyrėliško gyvenimo Björnas grįžo į gimtąją Švediją, viskas čia buvo nebe taip, kaip anksčiau: santykiai, darbas, gyvenimas, klimatas. Netrukus Björną ištiko depresija, tačiau budistinė išmintis padėjo rasti būdą pakilti. Buvęs vienuolis atrado naują pašaukimą ir tapo žinomas kaip meditacijos mokytojas bei pranešėjas. Gyvenimas jam padovanojo ir meilę – pažintis su Elisabetha greitai baigėsi vedybomis. Kartu jie išgyveno pačias sunkiausias akimirkas, 2018 metais prasidėjus nepagydomai Björno ligai, ardančiai raumenis ir atimančiai gebėjimą judėti. Įžvelgdamas viltį ir grožį net ir juodžiausioje tamsoje, jis mąstė, kas tampa svarbiausia, kai artėja pabaiga. 2022 metais Björno Natthiko Lindeblado gyvybė užgęso. Pribloškianti jo gyvenimo istorija tapo gilios dvasinės išminties palikimu.

AUTORIAI
Knyga parašyta glaudžiai bendradarbiaujant su draugais ir kolegomis Caroline Bankler ir Navidu Modiri.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email