Autorius: Vytautas Balsys
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

 Šioje knygoje – dvi apysakos, nors ir nutolusios laike, bet abi savaip interpretuojančios tą pačią – lietuvių laisvės siekio – idėją.

„Liepsnojantis kalavijas“ pasakoja 1863 metų sukilimo vado kunigo Antano Mackevičiaus kovos istoriją, perteikiamą šių laikų berniuko akimis. Kristupas, raginamas knygos pasakotojo, kuria savą kino nuotykį apie XIX a. baudžiavinės Lietuvos įvykius ir sukilėlių vado A. Mackevičiaus gyvenimą.

„Gėlių slenkstyje“ aprašomas paauglių gyvenimas gūdžiais 1972-aisiais: trijų draugų mokykliniai nuotykiai, pirmosios meilės ir jaunatviškas maištas. Romano ašis – Romo Kalantos susideginimas Kaune ir šio įvykio sukeltas visuomenės sujudimas. Maišto dvasios persmelkti įvykiai persipina su vaikinų sapnais, teatro magija ir pirmosios meilės svaiguliu. Kaip rasti savo kelią tarp įsiaudrinusios sielos ir žlugdančių sistemos gniaužtų?

Vytautas Balsys (g. 1956) – Lietuvos teatro ir televizijos režisierius. Vilniaus universitete studijavo filologiją, Lietuvos konservatorijoje baigė televizijos režisūrą. Parašė pjesių, sukūrė filmų ir spektaklių. Dirbo Kauno dramos teatre, Lietuvos radijo ir televizijos Kauno programų direkcijoje, taip pat ėjo meno vadovo ir režisieriaus pareigas Kauno mažajame teatre.

Šaltinis: www.sofoklis.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email