Automatinis vertėjas:
Autorius: Brigitte Giraud
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„Man atrodo, kad tai, kas asmeniška, turi prasmę tik tada, kai yra susiję su kitais, kai asmeniška rezonuoja su tuo, kas bendra, su visuomene, su istorija.“
Iš Brigitte Giraud kalbos per Goncourt’ų premijos teikimo ceremoniją.

Romanas „Gyvenk greitai“ – tai įtampos kupinas, atgalinio laiko skaičiavimo formos pasakojimas. Jame autorė permąsto dramatišką savo pačios gyvenimo įvykį – 1999-ųjų birželį įvykusią motociklo avariją, kurioje žuvo jos vyras Klodas, muzikantas, muzikos apžvalgininkas, naktinio klubo vadovas.

Po dviejų dešimtmečių rašytoja iš naujo „apeina namą“, paskutinį kartą klausdama, ar galėjo įvykti kitaip – ar tragiškas įvykis buvo atsitiktinumas, likimas, o gal aplinkybių sutapimas?

B. Giraud autofikcija – ne tik subtilus, universalus pasakojimas apie mylimo žmogaus netektį ir sunkų atsigavimo laiką, ne tik grožinės literatūros ir privataus gyvenimo santaka, bet ir spalvinga Roko kartos žmonių, dešimtojo dešimtmečio Prancūzijos gyvenimo mozaika – tarsi gyvenimo būdo vadovas po santykių peripetijas su draugais ir artimiausiais, po nuomojamus ir remontuojamus būstus, aistringą domėjimąsi muzika ir motociklais.

Iš savo dramatiškos patirties rašytoja galėjo sukurti knygą apie sielvartą, bet parašė energija trykštančią, švelnumo ir nostalgijos persmelktą romaną, teigiantį gyvenimo džiaugsmą.

Brigitte Giraud – garsi prancūzų rašytoja, kultūros žurnalistė, gimusi Alžyre, augusi ir ėjusi mokslus Lione. Ji išleido dvylika knygų, išverstų į daugiau kaip 20 kalbų, yra apdovanota Goncourt de la nouvelle, Jeano Giono premijomis, nominuota pačioms svarbiausioms Prancūzijos literatūros premijoms (Goncourt’ų, Femina, Medičių ir kt.), o 2022 m. pelnė Goncourt’ų premiją už romaną „Gyvenk greitai”.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email