Autorius: Paul Carell
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Paul Carell – Vokietijos propagandininkas, nacių laikais buvęs Joachimo von Ribbentropo vadovaujamos užsienio reikalų ministerijos vyriausiasis atstovas spaudai. Antrojo pasaulinio karo metais jis palaikė glaudžius ryšius su Vermachtu. Po karo Paul Carell tapo sėkmingu autoriumi, nors yra kritikų, kurie teigia, kad jo knygos Vermachtą šiek tiek romantizuoja. „Hitlerio karas Rytuose: „Barbarosa“ pasakoja apie netikėtą Hitlerio puolimą, kuomet vokiečių kariuomenė per trumpą laiką užėmė dideles Sovietų sąjungos teritorijas.

Adolfas Hitleris išrikiavo beveik keturis milijonus vyrų prie visos šalies rytinės sienos ir tikėjosi sugriauti Rusiją per aštuonias savaites. Šis organizuotas Vokietijos puolimas užklupo Sovietų Sąjungą visiškai nepasiruošusią, per trumpą laiką Vermachto kariai užėmė milžiniškas teritorijas, o rusų kariuomenė patyrė didelius nuostolius. Visgi, nepaisant pradinės sėkmės, Adolfo Hitlerio planas pabaigti karą iki žiemos nepavyko.

Autorius Paul Carell knygoje „Hitlerio karas Rytuose: „Barbarosa“ atgaivino įvykius taip tiksliai ir ryškiai, kad galite girdėti mūšių kanonadą, fiziškai pajusti karių išsekimą, išgirsti abiejose pusėse kovojančių karių riksmus ir visą didžiųjų armijų judėjimą. Autorius grakščiai apjungė aukštesnio lygio strateginius ir taktinius niuansus su paprastų kareivių istorijomis. Knyga parašyta iš vokiečių perspektyvos.

„Hitlerio karas Rytuose: „Barbarosa“ – išsami ir gyva istorija. Sunku patikėti, kad du diktatoriai sąmokslu tarpusavyje pasidalijo žemyną ir jo tautas. Tačiau buvo neišvengiama, kad vienas norės sunaikinti kitą ir Hitleris smogė pirmas. Sovietų kariai žuvo gindami savo šalį, vokiečių kariai atkakliai kovėsi toli nuo namų, nepaisydami bado, šalčio ir drabužių, atsargų bei amunicijos trūkumo. Knyga puikiai atskleidžia karo žiaurumą. Ji bus įdomi visiems, besidomintiems Antruoju pasauliniu karu bei operacija „Barbarosa“.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email