Automatinis vertėjas:
Autorius: Santa Montefiore
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Bestselerio „Sodininkas iš Prancūzijos“ autorės užburianti istorija „Italė Brukline“ apie paslaptis ir naują pradžią.

„Evelina giliai įkvėpė. Šnerves sukuteno rozmarinų aromatas. Ji labai mėgo tuos krūmokšnius visžaliais smailais lapukais ir melsvais žiedeliais, augančius vilos pakraščiuose. Visur tarpo gėlės – plačiuose moliniuose vazonuose sviro bugenvilijos, kupstais žėlė čiobreliai, gausiai žydėjo oleandrai ir jazminai, dengiantys kalkakmenines vilos sienas ir skleidžiantys saldų dvelksmą, kuris smelkėsi į kambarius. Bet vis tiek viską stelbė rozmarinų kvapas. Aitrus, svaigus ir geidulingas. Septyniolikmetei Evelinai jis siejosi su namais.“

Šiaurės Italija, 1934 m.

Niujorkas, 1979 m.

Per Padėkos dieną Evelina ir jos brangiausi žmonės susirinko prie bendro stalo. Ji dėkinga už viską, ką turi, bet kartu gailisi to, ko neteko. Moteris gyvena Amerikoje daugiau nei trisdešimt metų, bet jos širdis likusi Italijoje.

Šiaurės Italija, 1934 m.

Evelina su seserimi Benedeta užaugo šešiolikto amžiaus viloje, nors gerokai nugyventoje, bet vis dar alsuojančioje didybe. Sulaukusi pilnametystės Benedeta išteka už pasiturinčio bankininko, jai į vyrus parinkto tėvų. Evelinos tokia ateitis visai nevilioja, tad ji duoda sau žodį niekada netekėti iš pareigos.

Vieną dieną miestelio audinių parduotuvėje ji susipažįsta su žydo prekybininko sūnumi Ezra. Jaunuoliai karštai pamilsta vienas kitą, bet neskuba kitiems atskleisti šios paslapties. Jie džiaugiasi kiekviena nuvogta akimirka, ir Evelina trokšta, kad šios nerūpestingos, palaimingos dienos tęstųsi amžinai.

Tačiau Europoje vis labiau įsisiautėja karas, masiškai suiminėjami žydai. Deja, tamsūs debesys atplūsta ir į Italiją. Evelinos ir Ezros šeimas užgriūva negandos, pakeisiančios jų likimą. Netikėtai išgirdusi, kad Ezra žuvo, Evelina išvyksta į Niujorką. Prisiglaudusi pas ten seniai emigravusią tetą, mėgina vėl kabintis į gyvenimą. Bet ją atsiveja praeitis…

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email