Autorius: Valerii Markus
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Skaitydami šią knygą, gyvai pajusite, kaip į Jūsų šarvuotį atsitrenkia kitas šarvuotis, bandysite padėti sužeistam bendražygiui, pajusite apsupties įtampą, skaitysite tikrą merginos laišką mylimajam, kovojančiam fronte, aplink sproginėjant sviediniams ir žūstant kariams. Ne tik pačioje knygoje užfiksuotos realios kario gyvenimo detalės, bet ir knygos išleidimo derinimas su autoriumi vyko tiesiai iš kareivinių.

Knygos autorius Valerijus Markusas (g. 1993) – buvęs karys, desantininkas, beveik trejus metus praleidęs kare. Romane, paremtame asmenine patirtimi ir išgyvenimais, jis pasakoja apie virsmą kitu žmogumi, asmenybe. Pradėjęs karą vos dvidešimties, nueina ilgą ir be galo sunkų kelią, nuo bukos karo mašinos, iki tapimo Ukrainos patriotu ir savo šaknų suvokimo.

„Bet aš ne tik kariavau. Aš filmavau ir fotografavau karinį gyvenimą ir karo veiksmus, savo bendražygius, vietoves, įvykius. Per trejus metus sukaupiau gigabaitus medžiagos. Įsileidau karą į savo sąmonę ir jis visiškai sugriovė mano pasaulį. Išeiti iš šios būsenos teko per apmąstymus, emocijas, slogius prisiminimus, sunkius sprendimus, suvokimą, kaip tapau priklausomas nuo karo, supratimą, ką iš tikrųjų patyriau per tuos trejus metus. Šį sprogstamą emocijų, išgyvenimų ir prisiminimų kokteilį išliejau popieriuje. Dalinuosi su jumis kitu pasauliu. Pasauliu, kurio dauguma jūsų niekada nematė ir nepatyrė. Noriu, kad pasinertumėte į jį ir kiekviena sielos skaidula pajustumėte šią neįtikėtiną ir unikalią patirtį.“ Valerii Markus

Tekste išdėstyta apie 100 QR kodų, leisiančių pasinerti į knygoje aprašytus įvykius. Išmaniajame telefone galėsite matyti originalius knygoje aprašytų tikrų įvykių vaizdo įrašus ir nuotraukas. Jūsų rankose – pirmoji autentiška interaktyvi knyga KARO PĖDSAKAIS, papildyta unikaliomis autoriaus nuotraukomis ir video įrašais iš fronto, kuriuos pasieksite mobiliuoju telefonu.

„Tai knyga apie karą. Apie karą su priešu – negailestingą ir klastingą. Apie karą su piktosiomis dvasiomis ir samdiniais. Apie karą su negalia ir nuosmukiu. Apie karą su pagundomis, silpnybėmis, nesusipratimais ir pasaulio, kuriame gyveni, atmetimą. Bet ir apie karą su savimi – tokiu, koks esi dabar, kad taptum tokiu, koks būsi vėliau.

Tai knyga apie meilę. Apie meilę žmonėms, kurie tave skatina ir palaiko. Apie meilę šaliai, dėl kurios ir dėl kurios kariaujate, nes tai yra jūsų šalis ir kartu jūsų šalis esate jūs – jūs patys ir tie, kuriuos mylite. Tai knyga apie meilę gyvenimui, kad ir koks sunkus ir nepakeliamas ji kartais atrodytų. Nes žinai, kad šis skausmas, šitas purvas ir šitas bjaurumas visada gali virsti kažkuo šviesiu, gražiu, laimingu ir džiaugsmingu – tokiu, kokiu nori matyti pasaulį ir savo gyvenimą jame.

Ši knyga yra apie garbę. Kad ji ne visada vertinamas, bet iš tiesų tai viena iš aukščiausių žmogaus vertybių. Dažnai garbingiausiai elgiasi žmonės, užklupti netikėtų ir ekstremalių aplinkybių, žmonės, kurie niekada nesusimąstė apie šį žodį ir jo reikšmę. Ir atvirkščiai – labai dažnai šio, tokio svarbaus garbės supratimo, nėra tuose žmonėse, kurie, regis, turėtų būti aukščiausių dorybių pavyzdžiu kitiems, vadovauti ir įkvėpti.

Man teko garbė būti vienu pirmųjų šios knygos skaitytojų. Vos neprarijau – perskaičiau per dvi dienas, skirdamas skaitymui kiekvieną laisvą minutę (o aš jų neturėjau daug). Knyga lengvai skaitoma, prikausto ir nepaleidžia. Ji sukelia daug įvairių emocijų ir nuoširdžiai kalba apie tai, apie ką nepriimta kalbėti garsiai. O kai perskaičiau paskutinį žodį, pagavau save galvojant, kad ji per trumpa ir noriu dar. Nuoširdžiai linkiu kiekvienam patirti tą patį jausmą ir rekomenduoju knygą kitiems.“ – Roman Skripin – Ukrainos žurnalistas, televizijos laidų vedėjas ir buvęs Ukrainos nepriklausomos žiniasklaidos profesinės sąjungos pirmininkas, vienas iš visuomeninės televizijos įkūrėjų. Projekto „Skrypin.ua“ įkūrėjas ir vadovas

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email