„Kodėl mes miegame: miego ir sapnų galia“ – tarptautinis neurofiziologijos mokslų daktaro Matthew Walker bestseleris. Jau pavadinimas sufleruoja, kad ši mokslo populiarinimo knyga atsakys į daugybę klausimų apie miegą, jo svarbą, įtaką sveikatai, o taip pat, kodėl mes sapnuojame ir kas tuo metu vyksta mūsų smegenyse.
Niekas neabejoja miego svarba. Juk užtenka neišsimiegoti ir mūsų darbingumas bei nuotaka krenta. Jei nemiga užtrunka ilgiau – stipriai pablogėja gyvenimo kokybė ir prasideda įvairios ligos bei kiti šalutiniai reiškiniai. Tačiau miegą perprasti sunku, jis atrodo gerokai sudėtingesnis nei kiti gyvybiškai svarbūs organizmo procesai, pavyzdžiui, valgymas ar gėrimas.
Pasak autoriaus, šiuolaikiniai žmonės miegą visiškai nuvertina ir net jo gėdijasi, nes visą naktį saldžiai sapnavęs asmuo, šiame skubančiame pasaulyje gali būti išvadintas tinginiu. O štai tas, kuris geba be poilsio dirbti kelias paras – genijumi. Taip atsiranda chroniškas neišsimiegojimas, kuris jau virsta susirūpinimą keliančia pandemija. Pervargę gydytojai ar vairuotojai daro gyvybiškai svarbias klaidas, o ilgalaikis nuovargis alina organizmą. Matthew Walker knygoje „Kodėl mes miegame: miego ir sapnų galia“ bando reabilituoti miegą.
Miegame beveik trečdalį savo gyvenimo, o mokslininkai ilgai neturėjo paaiškinimo, kodėl toks svarbus šis procesas, kam jo reikia bei kodėl ir kokias problemas sukelia chroniškas miego trūkumas. Šiandien jau žinoma, kad išsimiegojęs žmogus geba geriau mokytis naujus dalykus bei priimti sprendimus. Taip pat miegas yra atsakingas už žmogaus medžiagų apykaitą ir visą imuninę sistemą. Tuo tarpu sapnai numalšina skaudžius prisiminimus ir sukuria alternatyvią sritį, kurioje smegenys geba įsisavinti ankstesnę patirtį ir naują informaciją.
Neuromokslininkas ir miego ekspertas Matthew Walker padeda skaitytojams suprasti miego ir sapnų gyvybinę svarbą. Autorius mokslo populiarinimo knygoje „Kodėl mes miegame: miego ir sapnų galia“ atsako į daug aktualių klausimų, pavyzdžiui, kaip kofeinas ir alkoholis veikia miegą, kuo mūsų poilsis skiriasi nuo kitų žinduolių, kokius miego pokyčius žmogus išgyvena skirtinguose gyvenimo etapuose ir t.t.
Šaltinis: www.patogupirkti.lt