Automatinis vertėjas:
Autorius: Rahaf Mohammed
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Knygoje „Maištingoji“ Rahaf pasakoja apie gyvenimą Saudo Arabijoje didelėje pasiturinčioje šeimoje, kur kiekvieną jos žingsnį kontroliavo tėvas ir broliai, atskleidžia, kaip ji ištvėrė sunkią vaikystę, kurioje smurtas, žeminimas ir apgavystės buvo įprasti dalykai.

„Daugiau nei pusė iš 34 milijonų Saudo Arabijos gyventojų jaunesni nei dvidešimt penkerių, todėl nuojauta man kuždėjo, kad tai – geras, permainoms palankus ženklas. Bet nors karalystės valdovai, kurie tvirtina veikiantys Dievo vardu, paskelbė šiek tiek keičiantys griežtus islamiškus Saudo Arabijos įstatymus, pagal kuriuos gyvename, ir visus paragino būti tolerantiškais ir nuosaikiais, jie vis dar baudžia, kirsdina ir kankina visus, nepritariančius šalies vyriausybei.“

„Maištingoji“ – kvapą gniaužianti, tikra istorija!

Aštuoniolikmetė Rahaf Mohammed rizikuodama gyvybe pabėgo iš Saudo Arabijos ir, naudodamasi savo tviterio paskyra, atkreipė į save viso pasaulio dėmesį. Rahaf, Saudo Arabijos politiko duktė, buvo auklėjama laikantis radikaliojo islamo atšakos nuostatų, pagal kurias merginoms ir moterims nesuteikiama nė trupučio laisvės. Socialiniuose tinkluose viešai ėmusi prašyti teisės gyventi, pagaliau gavo prieglobstį Kanadoje, ten dabar įsikūrė ir aktyviai pasisako už moterų laisvę ir jų teises.

Sally Armstrong, nemažai premijų pelniusi autorė, žurnalistė ir moterų teisių aktyvistė. Ji yra parašiusi dar kelias populiarias knygas: 2019 televizijos laidos „CBC Massey Lecture“ parengtas: „Power Shift“, „Ascent of Women“, „The Nine Lives of Charlotte Taylor“, „Veiled Threat“, „Bitter Roots, Tender Shoots“. Armstrong yra pirmoji žurnalistė, papasakojusi pasauliui apie Afganistano moterų gyvenimą ir rašiusi apie įvykius konflikto zonose Bosnijoje, Somalyje, Ruandoje, Irake, Pietų Sudane, Jordanijoje ir Izraelyje. Sally Armstrong keturis kartus pelnė „Amnesty International Canada Media“ premiją, ji yra dešimties universitetų garbės daktarė ir garbingiausio civilinio Kanados valstybės apdovanojimo – Kanados ordino – kavalierė.

„Knygoje „Maištingoji“ atskleidžiama, kad kultūrinė garbės ir gėdos suvokimo dinamika ir vyrų, kaip teisėtų globėjų, paprotys, lyg vingriai susipynę psichologiniai, kultūriniai ir religiniai elementai, vis dar stipriai veikia Saudo Arabijos moterų gyvenimą ir jų moralines nuostatas. Prisidengus nakties tamsa, Rahaf vos per plauką galiausiai pavyko pabėgti iš Saudo Arabijos karalystės ir pradėti laisvo žmogaus gyvenimą. Saudo Arabijos moterys nusipelno geresnio likimo ir saugesnės ateities.“
Ayaan Hirsi Ali, moterų teisių gynėja, „AHA“ fondo įkūrėja

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email