Saloje Nilo viduryje, pačioje Kairo širdyje daugybę metų veikė antikvarinė parduotuvė, tarsi koks Ali Babos urvas pilna įvairiausių lobių. Kaip tik į šią parduotuvę ir užklysta Arna, kuri neseniai apsigyveno Zamaleke, prabangiame salos kvartale. Šis vizitas pakeičia jos gyvenimą ir likimą. Parduotuvės savininkas, egiptologas Kostas, pasiūlo jai padėjėjos darbą ir tampa ne tik Arnos mokytoju, bet ir draugu. Dirbdama su Kostu Arna ne tik supranta, kad būti moterimi Rytuose nėra lengva, atranda ne tik verslo paslaptis, bet ir istorijas, kurias apie juos turėjusius žmones slepia daiktai.
Tačiau kai kurių žmonių paslaptys išaiškės tik tada, kai kismetas nuspręs įsikišti į jų gyvenimą, ir kils klausimas – ar vienas žmogus gali ir kaip gerai iš tiesų pažinti kitą žmogų?
„MOTERIS IŠ KAIRO“ – istorija, kurioje daugybe aukso gijų tarsi subtiliame ir prabangiame nėrinyje susipina kasdienybė ir pomirtinis gyvenimas, meilė ir žmogžudystė… Nuostabus pasakojimas darosi vis labiau gundantis ir įtraukiantis į su niekuo nepalyginamą Egipto dvasią.
Egiptą galite mylėti arba jo neapkęsti. Su šia knyga pamatysite piramides, pajusite sunkų Nilo kvapą, datulių skonį šokolade, dykumos karštį. Leisitės į prisiminimų žaidimą, kurį vis dažniau priverčia žaisti bėgantis laikas. O kai užversite paskutinį puslapį ir nenoromis atsisveikinsite su šios išskirtinės istorijos herojais, dar ilgai ant odos jausite dykumos smėlio dulkes…
Dejan Tiago Stanković (1965-2022) – rašytojas ir literatūros vertėjas iš serbų ir portugalų kalbų gimė Belgrade, tačiau vėliau jis persikėlė į Portugaliją ir gavo šios šalies pilietybę. Ilgą laiką taip ir gyveno – tarp Belgrado ir Lisabonos. Rašymo meno mokėsi iš geriausių serbų ir portugalų autorių, vertė José Saramago, Ivo Andrić, Milošo Crnjanskio, Dragoslavo Mihailovičiaus ir Fernando Pessoa kūrinius. Antrasis ir paskutinis jo romanas „MOTERIS IŠ KAIRO“ (ZAMALEK) (2020) per mažiau nei metus vien Serbijoje buvo išleistas šešiais leidimais, kūrinio teisės buvo parduotos daugeliui šalių.
Šaltinis: www.knygos.lt