Autorius: Elizabeth Strout
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Geriausia metų knyga „Oliviją, ir vėl“ paskelbė TimeVogueThe Washington PostThe GuardianVanity FairEntertainmentWeeklyKirkus ReviewsPublishers Weekly ir kt.

Kai pasensti, pasidarai nematoma. Tokia jau tiesa. Bet iš dalies pasijunti laisva.
Tiesiog nustoji ką nors reikšti, ir tai savotiškai išlaisvina.
Gyveni savo gyvenimą manydama, kad esi kažkas. Tai nėra nei gerai, nei blogai. Tačiau manaisi esanti reikšminga. O paskui supranti, kad staiga tapai niekas.

Olivija Kiteridž jau seniai išėjo į pensiją. Palaidojo vyrą, o sūnų mato retai. Dažniau sutinka buvusius mokinius ar kitus Krosbio gyventojus. Nepaliauja vertinti to, ką mato ir jaučia. Vis dar bando perprasti skausmingą gyvenimo painiavą. Kartais pyksta, kartais liūdi, o kartais tiesiog bijo numirti.

Noromis ar nenoromis įsipainiodama į sutiktų žmonių likimus, Olivija Kiteridž kaskart įsitikina, kad paprastų gyvenimo tiesų nėra. „Olivija, ir vėl“ – skausmingai atviras pasakojimas apie žmogaus egzistenciją ir jos pabaigą. Be dirbtino optimizmo, be saldaus senatvės romantizavimo. „Na, toks jau gyvenimas, – pasakytų Olivija. – Nieko čia nepadarysi.“

Tai antroji knyga apie išėjusią į pensiją atšiauraus būdo mokytoją. Už pirmąją – „Oliviją Kiteridž“ – Elizabeth Strout pelnė prestižinę Pulitzerio premiją. Pagal šį romaną sukurtas populiarus HBO serialas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Frances McDormand, gavo aštuonias „Emmy“ statulėles ir beveik tris dešimtis kitų apdovanojimų.

„Kad įvertintumėte „Oliviją, ir vėl“, neprivalote perskaityti „Olivijos Kiteridž“, tačiau tikriausiai vertėtų. Visai kaip gruntas, pirmoji knyga suteiks sodrumo ir padės viršutinio dažų sluoksnio spalvai išryškėti.“
NP

Elizabeth Strout yra populiariausių The New York Times rašytojų sąrašo viršuje karaliaujanti knygos „Olivija Kiteridž“ autorė ir Pulitzerio premijos laureatė. Jos darbas „Viskas įmanoma“ buvo apdovanotas The Story Prize premija; knyga „Aš esu Liusė Barton“ įtraukta į Man Booker Prize nominantų sąrašą; „Burdžesų berniukus“ NPR radijas bei The Washington Post paskelbė geriausia metų knyga; „Pasilik su manimi“ tapo nacionaliniu bestseleriu, „Eimė ir Izabelė“ apdovanota Los Angeles Times Arto Seidenbaumo grožinės literatūros bei Chicago Tribune Heartlando premijomis. Ji taip pat yra Nacionalinės knygų kritikų draugijos apdovanojimų, PEN / Faulkner grožinės literatūros kategorijos apdovanojimų, Tarptautinės Dublino literatūros apdovanojimų bei The Orange Prize apdovanojimų finalininkė. Jos apsakymai publikuoti įvairiuose žurnaluose, tarp jų ir The New Yorker. Rašytoja gyvena Niujorke.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email