Automatinis vertėjas:
Autorius: Konrad Ambroziak, Klaudia Siwek,Artur Kołakowski
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Kayah, Ryszard Rynkowski, Kanye West, Kasia Kowalska, Johnny Depp, Justyna Kowalczyk, Robert Pattinson, Britney Spears, Edyta Bartosiewicz, Danuta Stenka… Kas sieja šiuos garsius žmones? Visi jie yra sirgę depresija ir išdrįso apie tai prabilti. Depresija yra dažna liga. Ji paliečia garsius ir negarsius žmones, žvaigždes ir paprastus mirtinguosius. Tai sunki būklė (žodžiai, kartojami šioje knygoje kaip mantra, – „depresija yra sunki liga“). Ši liga smarkiai apsunkina funkcionavimą ir gali kuriam laikui sustabdyti aktyvų gyvenimo būdą, ypač kai nėra tinkamai diagnozuota ir gydoma. Tačiau, kaip matyti iš minėtų garsenybių, depresija nebūtinai atima sėkmės, tobulėjimo, šeimos ar profesinės karjeros galimybes. Depresijos simptomai dažni paauglystėje, nes tai ypač jautrus laikas žmogaus gyvenime. Tuo metu atsakome į svarbiausius klausimus apie vertybes ir gyvenimo kryptį. Depresija šiuo laikotarpiu gali rimtai sutrikdyti sergančio žmogaus gyvenimą ir reikšmingai paveikti jo ateitį.

Tokie pastebėjimai paskatino parašyti šią knygą. Jei daug paauglių kenčia nuo depresijos, verta jiems ir jų šeimoms padėti – paaiškinti su šia liga susijusias problemas ir kaip sergantis žmogus gali pagerinti savo būklę. Rinkdami medžiagą knygai, greitai supratome, koks didelis darbas mūsų laukia. Norėjome papasakoti, kas yra depresija, kaip ją gydyti, kaip padėti žmonėms, kenčiantiems nuo šios ligos. Taigi nusprendėme medžiagą padalyti į dvi dalis. Pirmoje knygos dalyje aprašome žmonių, kenčiančių nuo depresijos, funkcionavimą ir bendruosius gydymo metodus – ji labiau psichoedukacinio pobūdžio. Antroje dalyje aprašome konkrečius elgesio su paaugliais, kenčiančiais nuo depresijos, ir jų gyvenimo kokybės gerinimo būdus – tai psichoedukacinis vadovas ir patarėjas. Abi dalis galima skaityti atskirai arba kartu.

Iš pradžių norėjome parašyti knygą depresija sergančių jaunuolių tėvams. Tėvai dažnai dėl vaiko ligos patiria daug kančių ir skausmo, jaučiasi sutrikę, nesaugūs, bejėgiai. O juk žinome, kad jų požiūris gali arba labai padėti, arba sutrukdyti pasveikti. Tačiau greitai supratome, kad norime kreiptis ir į sergančius jaunus žmones. Jaunystėje tėvai yra labai svarbūs, bet paaugliai tampa vis savarankiškesni. Jiems reikia išsamių žinių apie savo ligą, ir jų neturėtų gauti tik iš interneto, kur, be labai rimtų ir išmintingų šaltinių, galima rasti daugybę mitų ir nepatvirtintos informacijos. Pagalba tik jaunų žmonių tėvams nesikreipiant į jaunimą – ne pati geriausia mintis. Štai kodėl nusprendėme parašyti knygą, skirtą tėvams ir nuo depresijos kenčiantiems paaugliams.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email