Automatinis vertėjas:
Autorius: Emelie Schepp
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„Siužeto painumu nenusileidžia Nesbø ar Kepleriui.“ – Dast Magazine

Prabangiame Noršiopingo kvartale savo namų svetainėje randamas nušautas Migracijos departamento vadovas. Vienintelis pėdsakas – vaiko pirštų atspaudai. Šeima bevaikė, tad kas galėjo juos palikti? Žudikas?

Tyrimui vadovauti imasi prokurorė Jana Berzelijus – jauna ir labai talentinga, bet atšiauraus būdo, kaip ir jos tėvas, praeityje buvęs garsus prokuroras. Jana tvirta, šalto proto ir nepalenkiama, kol… Po kelių dienų nuošalioje pakrantėje aptinkamas negyvas vaikas. Šalia guli ginklas, iš kurio paleistos kulkos į Migracijos departamento vadovą. Išvydusi ant berniuko sprando išraižytas raides Jana sustingsta – atgyja prisiminimų nuotrupos iš jos pačios vaikystės, į kurią iki šiol grąžindavo tik nakties košmarai. Prokurorė privalo rasti tikrąjį žudiką anksčiau nei policija, kad sužinotų, kas jai kadaise nutiko, ir neleistų savo šiurpiai praeičiai iškilti į dienos šviesą.

Tai pirmoji Janos Berzelijus byla.

Reklamos agentūros projektų vadybininkė Emelie Schepp nenuleido rankų, kai jos debiutiniu romanu apie prokurorę Janą Berzelijus nesusidomėjo nė viena Švedijos leidykla. Autorė pati išleido knygą ir per pusmetį pardavė 40 tūkstančių egzempliorių.

Knygų serija apie bebaimę prokurorę, persekiojamą vaikystės traumų, autorei Emelie Schepp pelnė pripažinimą tris kartus. 2016, 2017 ir 2018 metais jai suteiktas Švedijos geriausio metų kriminalinių romanų autoriaus apdovanojimas. Noršiopinge rengiamos ekskursijos Janos Berzelijus pėdsakais. Pagal romaną „Paženklinti amžiams“ sukurtas televizijos serialas „Jana“.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email