Automatinis vertėjas:
Autorius: Lucy Adlington
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Sukrečianti tikrų Holokausto įvykių įkvėpta istorija apie draugystę, drąsą ir lemiamus pasirinkimus atsidūrus ten, iš kur daugelis negrįžta.

Beržyno pasaulyje nėra nei teisybės, nei grožio. Bet būtent grožį paauglė Ela privalo kurti. Dygsnis po dygsnio jos rankose gimsta nuostabios suknelės. Kiekviena iš jų gali lemti gyvenimą arba mirtį.

Bet net juodžiausioje tamsumoje blyksteli vilties šviesa. Čia patekusi, Ela užsibrėžė matyti tik tai, ką nori. Jos draugė Rožė kasdienius baisumus išstumia beribe fantazija. Bet ar viso to bei merginų darbštumo užteks, kad jos išgyventų Beržyne?

„Raudonas kaspinas“:

    • jaudinanti istorija, įkvėpta tikrų istorijos įvykių;

    • siužetui panaudotas retai istorijoje minimas faktas apie Aušvice dirbusias žydes siuvėjas;

    • iškeliamas gerumas, pasiaukojimas ir žmogiškumas patekus į nežmoniškas sąlygas;

    • knyga sužavės tokių knygų kaip „Berniukas su žvaigžde kojinėje“, „Šviesa tamsoje“, „Anos Frank dienoraštis“ gerbėjus.

„Geriausias romanas jaunimui apie Holokaustą, kokį teko skaityti. Jame pasakojama istorija yra pagauli, jaudinanti, svarbi… ir rimtai ištirta, tačiau mokslas pateikiamas taip subtiliai, kad istorinės žinios nepastebimai įsipina į spalvingą pasakojimą.“
Robert Eaglestone, šiuolaikinės literatūros ir minties profesorius, Holokausto tyrimo institutas, Londono universitetas

„Paauglės Ela ir Rožė išgyvena Aušvice, kurdamos drabužius stovyklos komendanto žmonai. Nepaisant niūrios padėties, užuojauta, draugystė ir žmogiškumas nugali.“
Žurnalas Candis

Lucy Adlington (1970) yra anglų rašytoja, aktorė ir mados istorikė. Jos romanai paaugliams buvo nominuoti ir pateko į galutinius CILIP Carnegie medalio, Mančesterio knygų prizo, Lidso knygų prizo ir Roterdamo knygų apdovanojimų sąrašus. Be to, L. Adlington yra parašiusi knygų suaugusiesiems apie drabužių istoriją.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email