Automatinis vertėjas:
Autorius: Anne Carson
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Kandidatės Anne Carson eiliuotame romane „Raudonos autobiografija“ pasakojamas perkurtas graikų mitas apie Gerijoną, originalioje istorijoje – Chrisaoro ir Kalirojės sparnuotą raudoną milžiną sūnų.

Autorė graikų mitą perkėlė į šias dienas. Knygos veikėjas Gerijonas vaizduojamas kaip jaunas vaikinas, kuris taip pat yra raudona sparnuota pabaisa. Nuo penkerių metų jis kuria autobiografiją, per kurią atsiskleidžia jo trapi siela ir branda.

Tapęs vyresniu Gerijonas pabėga nuo savo smurtaujančio brolio ir švelnios, bet neryžtingos motinos ir paguodą randa slėpdamasis už fotoaparato objektyvo ir jauno vyro, vardu Heraklis, glėbyje. Heraklis vaikiną palieka pačioje susižavėjimo viršūnėje, o kai vėl pasirodo po daugelio metų, Gerijonas susiduria su atsinaujinusiu aistros ir troškimo sukeltu skausmu. Jis leidžiasi į kelionę, kurį iki galo išlaisvins jo kūrybinę vaizduotę.

Eksperimentinis ir netradicinis eiliuotas romanas „Raudonos autobiografija“ atrodo apgaulingai paprastas, tačiau po daugybe sluoksnių slepiasi jaudinantis menininko, bandančio susitaikyti su savimi, portretas. Tai jausminga, galinga, muzikali ir švelni meilės istorija, kuri ir trikdo, ir džiugina. Visas romanas yra kova tarp vidinio ir išorinio pasaulio: fiziškai, dvasiškai, seksualiai, pažodžiui ir metaforiškai.

Knyga „Raudonos autobiografija“ apjungia autorės įžangą, graikų mitų fragmentus, fikcinius interviu ir patį romaną. Rašytoja Anne Carson sklandžiai įveikia atotrūkį tarp klasikos ir modernios literatūros, poezijos ir prozos.

Anne Carson (g. 1950 m.) – kanadiečių poetė, eseistė, vertėja, klasikos profesorė. Už savo kūrybą rašytoja buvo apdovanota „Lannan Literary Award“ premija. Autorė rašydama knygas apjungia įvairių sričių idėjas ir temas. Ji dažnai remiasi senovės graikų literatūra, kurią modernizuoja. Anne Carson jau išleido beveik dvidešimt knygų, kuriose susilieja poezijos, prozos, esė, kritikos, grožinės bei negrožinės literatūros formos. Autorės kūriniai verčiami į daugelį kalbų.

Sudomino trumpas aprašymas? „Raudonos autobiografija“ – neįprastas romanas kokybiškos literatūros gurmanams. Kviečiame jį įsigyti internetu. Nepamirškite lentynų papildyti ir kitų žanrų bei siužetų kūriniais, kuriuos galite nusipirkti pigiau. Tereikia pasinaudoti gerų kainų pasiūlymais, akcijomis bei išpardavimais. Jūsų nuomonė visada įdomi, tad perskaitę knygą palikite atsiliepimą ar apžvalgą – tai padeda rinktis. Taip pat kaip ir santraukos su aprašymais, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir kitomis naudingomis detalėmis.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email