Automatinis vertėjas:
Autorius: Ian McGuire
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Banginių medžioklė skirta tikriems vyrams! Anglija, 1850-ieji. Laive, plaukiančiame į Arktį, susitinka du moralės neturintys vyrai: harpūnininkas Henris Draksas ir buvęs karo gydytojas Patrikas Samneris. Pirmasis yra žiaurus psichopatas žudikas, o antrasis – bėglys, kuris slapstosi nuo teisėsaugos ir todėl sutinka eiti laivo mediko pareigas.

Laivo įgulai radus nužudytą berniuką, Samneris imasi veiksmų. Arktinės žiemos tamsoje, neišvengus abiejų vyrų akistatos, kyla lemtingas klausimas: kas išgyvens iki pavasario?

2016 m. Iano McGuire’o romanas „Šiaurės vandenys“ įtrauktas į „New York Times“ geriausių knygų dešimtuką, kūriniui skirta „Man Booker“ premija. 2017 m. knygos autorius pelnė „RSL Encore“ apdovanojimą už geriausią metų romaną, kuris tais pačiais metais dar buvo įtrauktas į trumpąjį dienraščio „LA Times“ knygų premijos sąrašą.

Pagal romaną „Šiaurės vandenys“ yra sukurtas mini serialas „The North Water“. 2022 m. Kanados ekrano apdovanojimuose jis buvo nominuotas geriausio draminio serialo kategorijoje.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email