Automatinis vertėjas:
Autorius: Jean Hanff Korelitz
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Geri rašytojai skolinasi, puikūs rašytojai vagia.
T. S. Eliotas (bet galbūt pavogta iš Oscaro Wilde’o)

Džeikobas Finčas Boneris kadaise buvo daug žadantis jaunas rašytojas. Tačiau pirmos knygos sėkmei išsivadėjus, jam nepavyksta parašyti, juo labiau – publikuoti, nieko gero. Pragyvenimui jis užsidirba dėstydamas kūrybinį rašymą trečiarūšėje magistrantūros programoje, nuobodžiauja skaitydamas beviltiškai netalentingų studentų rašinius ir baigia palaidoti viltį kada nors tapti garsiu.

Kai arogancija trykštantis naujokas Evanas Parkeris pareiškia, kad jam nereikia pagalbos, mat jo knyga bus neprilygstama, Džeikas nurašo tai kaip diletanto narcisizmą. Bet tada… Evanas papasakoja savo romano siužetą. Siužetą, už kurį sielą parduotų bet kuris rašytojas.

Po kelerių metų išleistas „Grobis“ tampa sensacija. Jo autorius maudosi šlovės spinduliuose, yra turtingas, garbinamas ir skaitomas visame pasaulyje. Tik kodėl romano viršelyje puikuojasi Džeikobo Finčo Bonerio, o ne Evano Parkerio pavardė? Kas vieną dieną „Grobio“ autoriui atsiunčia žinutę, kurioje parašyta: „Tu esi vagis“? Kokie įvykiai slypi už to nepakartojamo siužeto ir kas iš ko iš tiesų jį pavogė?

Ir pačios Korelitz knygos siužetas nepaprastai išradingas, o svarbiausia – paaiškėja, kad pasakojimas apie rašytojo gyvenimą (vienišą, nerimastingą nuobodybę) gali būti toks prikaustantis ir įdomus. – People

Jean Hanff Korelitz yra romanų „You Should Have Known“ (kurio ekranizacija HBO eteryje buvo rodoma 2020 m. spalį pavadinimu „The Undoing“, joje vaidina Nicole Kidman, Hughas Grantas ir Donaldas Sutherlandas), „Admission“ (2013 m. virto filmu su Tina Fey) bei dar 6 knygų autorė. Jos įmonė BOOKTHEWRITER rengia pop-up knygų aptarimus, kuriuose nedidelės skaitytojų grupės kalba apie naujas knygas su jų autoriais. Ji gyvena Niujorke su savo vyru, airių poetu Paulu Muldoonu.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email