Autorius: Jesus Hernandez
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Istorijos knygose apie Antrąjį pasaulinį karą dėmesys dažniausiai sutelkiamas į kovas, strateginius sprendimus, kariuomenių susirėmimus, kurie nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių. Retai kada minimi žygiai, kuriuos atliko ar bent buvo pasišovusios atlikti mažos kovotojų grupės ir pavieniai asmenys. Kad pasaulinio konflikto metu reikšmingos ne tik vadų pastangos, rodo prancūzo inžinieriaus M. Hollardo, kuriam Anglija turi būti dėkinga už išgelbėtą Londoną, pavyzdys.

Knygoje „Slaptosios Antrojo pasaulinio karo operacijos“ skaitytojai sužinos apie netikėtas ir žiaurias Antrojo pasaulinio karo atakas, išpuolius, pagrobimus, žmogžudystes ir rizikingas žvalgybos misijas:

Kaip žydas pabėgėlis iš Vilniaus ketino atkeršyti 6 milijonams vokiečių už holokaustą?

Kodėl vokiečiams taip ir nepavyko pasigaminti atominės bombos?

Kuo baigėsi siekis nužudyti neįveikiamą Dykumų Lapiną?

Kodėl vokiečių generolas Heinrichas Kreipe turėjo padėkoti savo pagrobėjams?

Kaip buvo atkeršyta už Perl Harborą?

Kokio vokiečių ginklo sąjungininkai taip ir nesugebėjo nukenksminti?

Kaip medalis išdavė slapčiausią vokiečių agentą?

Už ką švedas Ericas Ericksonas atsidūrė juodajame sąjungininkų sąraše?

Visi šių operacijų dalyviai tikėjo, kad jų užduotys turės lemtingą įtaką karo eigai, o vardai amžiams įeis į istoriją; neabejojo, kad, jei atiduos gyvybes, tėvynė įvertins jų pasiaukojimą. Tik mažai daliai narsuolių pasisekė karinį konfliktą pasukti nauja linkme, tačiau pastangos sustiprino kovinę karių dvasią, o drąsa kelia nuostabą ir pagarbą.

Jesúsas Hernándezas (g. 1966 m.) – ispanų istorikas ir žurnalistas, vienas žymiausių literatūros apie Antrąjį pasaulinį karą autoritetų, išleidęs 17 knygų apie mažiau žinomus šio pasaulinio konflikto įvykius ir operacijas.

Šaltinis: www.knyguklubas.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email