Per parą širdis susitraukia 100 tūkst. kartų ir nepailsdama dirba visą mūsų gyvenimą. Ar dažnai susimąstome apie šį svarbiausią mūsų organą? Netikėtai ir šmaikščiai susipažinti su širdimi kviečia knyga „Tuk tuk, širdis. Viskas apie svarbiausią mūsų organą“. Jos autorius vokiečių kardiologas Johannes Hinrich von Borstel čia ne tik pateikia mažai žinomų faktų apie mūsų „motoro“ sandarą ir funkcijas, bet ir suteikia svarbių patarimų, kaip atsakingai ja rūpintis.
Ar kada susimąstėte, kad žmogaus kraujotakos sistema primena greitkelį? Ar tikrai nekenkia „tik viena“ cigaretė? Kaip reaguoja širdis, jei vartojame alkoholį ar kasdien pietaujame greito maisto užkandinėse? J. H. von Borstel apie širdį kalba sąmojingai ir linksmai, tačiau neabejotinai pagarbiai. Gydytojas pateikia nemažai pavyzdžius iš savo medicininės patirties. Tai ne „sausas“ anatomijos vadovėlis, bet vaizdingas pasakojimas, ką širdis veikia visą dieną, visą naktį ir visą gyvenimą.
Knygoje „Tuk tuk, širdis. Viskas apie svarbiausią mūsų organą“ autorius papasakos, kokios organizmo ligos daro įtaką širdies veiklai, ką reiškia padidėjęs pulsas ir aukštas kraujospūdis ir kokia jų pasekmė. Autorius svarsto net tai, kaip „drugeliai“ pilve plasnodami „kutena“ širdį? Kodėl širdis nemėgsta per ilgo miego, bet kaip ir jūs mėgaujasi „sportu“ miegamajame? Tačiau svarbiausia, kad kardiologas pateikia patarimus, kaip sustiprinti širdį ir prailginti jos veikimo laiką.
Į šiuolaikiniam žmogui aktualius sveikatos klausimus šmaikščiai ir suprantamai atsakanti knyga vos pasirodžiusi tapo bestseleriu Vokietijoje. Šiuo metu ji išversta į daugiau kaip į 20 kalbų. Joje bandoma įminti mūsų kūno mįsles, apie kurias paprastai nesusimąstome. Geriau suprasdami kaip veikia širdis, galėsime lengvai išvengti daugelio pavojų.
Knygos autorius J. H. von Borstel savo medicininę karjerą pradėjo dirbdamas greitosios pagalbos paramediku. Susidomėti kaip veikia žmogaus širdis jį paskatino senelio istorija – šis mirė nuo širdies smūgio. J. H. von Borstel pasakoja, kad jam tada pasirodė neįtikima, kaip tokį stiprų vyrą, policijos viršininką, galėjo pakirsti kelių milimetrų krešulys kraujagyslėse. Rašydamas knygą, autorius rado laiko studijuoti mediciną, rengti savo disertaciją ir dalyvauti mokslo renginiuose. Šiuo metu jis ir toliau gyvena su savo bičiuliais nuomojamame bute, o vieną savaitgalį per mėnesį leidžia su mama. Autorius išsisukinėja nuo klausimo, ar sulauksime knygos tęsinio, bet nesako ir griežto „ne“.
Šaltinis: www.patogupirkti.lt