Autorius: David Raubenheimer, Stephen Simpson
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Geriausia 2020-ųjų metų New Scientist knyga.

Mūsų protėviai, iš kurių išsivystėme, intuityviai jautė, kiek ir kokio maisto reikėjo jų kūnui, tad maitinosi išlaikydami idealią maistinių medžiagų pusiausvyrą. Pradedant laukiniais babuinais ir baigiant lipniais pelėsiais glitūnais, visi gyvi organizmai instinktyviai žino, kaip derinti mitybą. Visi, išskyrus šiuolaikinius žmones. Kada ir kodėl mes praradome šį gebėjimą, ir ar įmanoma jį susigrąžinti?

Pasakodami įtraukiančią mitybos mokslo ir evoliucinės biologijos istoriją bei remdamiesi daugelį metų trukusiais novatoriškais tyrimais, Davidas Raubenheimeris ir Stephenas Simpsonas nuosekliai atskleidžia atsakymus į šiuos klausimus. Jų spalvingos mokslinės kelionės metu skaitytojai apkeliaus visą Žemės rutulį – nuo Keiptauno prieškalnių iki Arizonos dykumų bei pažangiausių tyrimų centro Sidnėjuje. Mokslininkams tikrinant savo hipotezes su įvairiais gyvūnų karalystės nariais, skaitytojai susipažins su skėriais, pelėmis ir netgi gorilomis.

Šios didingos mokslinės kelionės rezultatas – jungtinė mitybos teorija, išryškinanti svarbias prielaidas apie augančią medžiagų apykaitos ligų ir nutukimo epidemiją. D. Raubenheimeris ir S. Simpsonas pateikia naudingų įžvalgų, padėsiančių įvertinti nepageidaujamą šalutinį madingų dietų poveikį, kontroliuoti savo mitybos aplinką ir suvokti, kad tai, kas skanu ir sveika, yra sudėtinė tinkamos mitybos dalis.

Atsiliepimai

„Knygą Valgykit kaip žvėrys perskaityti būtina. Ši nuostabiai parašyta knyga teikia itin autentišką ir įtikinamą paaiškinimą, kodėl tiek daug žmonių šiandienėje itin perdirbto maisto aplinkoje priauga per daug svorio. Raubenheimeris ir Simpsonas yra biologai, kurie pasinaudojo savo giliu gyvūnų ir vabzdžių fiziologijos, evoliucijos ir mitybos elgesio išmanymu, kad sukurtų svarią hipotezę: su žvėrimis mus sieja įgimtas apetitas baltymams, kuris ir lemia, ką mes valgome.“ – MARIONA NESTLE, mitybos, maisto tyrimų ir visuomenės sveikatos profesorė, Niujorko universiteto emeritė ir knygos Unsavory Truth autorė.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email