Festivalis „Gelmės“

Projekto tikslas – aktualizuoti naujos Marijampolės vardo susigrąžinimo laikotarpiu užaugusios kartos saviraišką, domėjimąsi, tarpusavio bendravimą. Skatinama imtis kūrybinių veiklų, įgyti pasitikėjimo, įrodyti, kad kūryba gali klestėti ne tik šalies didmiesčiuose. Tikslo siekiama siūlant kultūrinių ir meninių veiklų paslaugų įvairovę tikslinei grupei, kurių metu apie 800 žmonių turės galimybę pažinti įvairialypę kūrybą, formuoti teigiamą meninės veiklos požiūrį.

Pagrindinė tikslinė grupė menui ir savirealizacijai linkęs jaunimas ir ne tik.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024 m. lapkričio 30 d.

Dalinai finansuoja: Marijampolės savivaldybės Kultūros programa (4 000,00 EUR).

Projekto partneriai: Marijampolės meno mokykla; Europe Direct Marijampolės centras.

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Įgyvendindami projektą „Festivalis Gelmės“ tęsime sėkmingai pradėto kultūrinio švietimo idėją organizuojant festivalius „Reali virtualybė“ ir kultūrą bei meną reprezentuosime kaip „maistą sielai“, akcentuodami įvairovę, skatindami toleranciją kuriančiam žmogui. Kultūrinių idėjų trūkumas ir atskirtis tarp didmiesčių ir provincijos kultūrinių meninių veiklų pasiūlos bus mažinami pagrindinę tikslinę auditoriją – 14-29 metų jaunus žmones, taip pat dirbančius su jaunimu ir kitus besidominčiuosius kviečiant domėtis ir realizuoti save įvairiose veiklose, renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose. Įgyvendinant projektą jauni žmonės bus kviečiami savanoriauti viešojoje bibliotekoje prisidedant prie projekto įgyvendinimo.

Festivalio „Gelmės“ metu vyks netradiciniai atlikėjų pasirodymai tarp knygų lentynų, susitikimai ir diskusijos apie kultūrinę įvairovę Marijampolėje, jos pokytį per 35-erius metus ir ateities perspektyvas su įvairių meno krypčių kūrėjais ir jaunimui žinomais alternatyvios muzikos ir meno kūrėjais,  šiuolaikinio meno meninių instaliacijų bibliotekos erdvėse pristatymai ir bendravimas su jų kūrėjais, atvirlaiškių dirbtuvės cianotipijos būdu, krašto ir ne tik kūrėjų Menų mugė, pristatanti įvairias kūrybines technikas.

Projekto vadovas – Jūratė Pajaujienė, Lankytojų aptarnavimo centro vedėja, tel. +370 651 35245, el. paštas j.pajaujiene@marvb.lt

Daugiau informacijos: www.marvb.lt