Projektas „Mažieji knyginėtojai II“

Projekto tikslas – per knygos populiarinimo ir skaitymo skatinimo iniciatyvas, organizuojant priemonių ciklą ir užtikrinant jų tęstinumą, bendradarbiaujant su profesionaliojo ir mėgėjų meno kūrėjais, regiono bibliotekomis, stiprinti vaikų saviraišką, ugdyti pojūčius, formuoti skaitymo nuo mažų dienų ir dalyvavimo kultūroje įpročius šeimoje.

Tikslinė grupė – vaikai iki 14 m., tėvai ir seneliai.

Projekto trukmė – 2023-03-01 – 2023-12-15

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba (11000,00 Eur), Marijampolės savivaldybės kultūros programa (5000,00 Eur)

Projekto partneriai: Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka, Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, šokio teatras „Dansema“.

Trumpas projekto aprašymas – ikimokykliniame amžiuje pastebimas ypač ryškus vaiko domėjimasis knygomis ir skaitymu, tačiau dažnai tėvai dėl laiko stokos ar nežinojimo jo nesureikšmina. Domėjimasis knygomis nedingsta ir pradėjus lankyti mokyklą, tačiau skaitymą nustelbia patrauklesnės laisvalaikio praleidimo galimybės (pvz. išmaniosios technologijos), augantis draugų ratas, dažnai mokykloje knyga pateikiama kaip privaloma literatūra.

Siekiant atkreipti dėmesį į skaitymo įpročio formavimą ir buvimą bibliotekoje nuo mažų dienų, Bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre esančioje „Pasakų studijoje“ vyks pojūčių lavinimo užsiėmimai kūdikiams iki 18 mėn. bei, bendradarbiaujant su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, vykdomi sensoriniai pasakų skaitymai ikimokyklinio amžiaus vaikams. Šių užsiėmimų metu, pasitelkiant muzikos instrumentus, sensorines priemones bei pojūčius (regą, klausą, lytėjimą) skaitomos trumpos istorijos. Vasaros laikotarpiu šeimos bus įtraukiamos į aktyvią kultūrinę veiklą Vytauto Didžiojo parke, kur ketvirtadieniais vyks Teatralizuoti garsiniai pasakų skaitymai marijampoliečiams ir miesto svečiams. Renginių metu bus galima stebėti profesionalių kolektyvų pasirodymus, dalyvauti žaidimuose, susitikti su rašytojais. Vasaros renginių ciklą vainikuos „Knygos šventė“. Skatinant šeimas su vaikais turiningai leisti laiką Marijampolės Bibliotekoje ir jos padaliniuose bus įgyvendinta kultūrinė programa „Šeimadieniai bibliotekoje“, kurioje dalyvaus knygų kūrėjai, menininkai, edukatoriai, bus švenčiamas Bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ 40-metis. Populiarinant knygą kaip laisvalaikio praleidimo būdą bus organizuojamas konkursas-paroda „Su Knyga“, nugalėtojams burtų keliu įteikiami prizai.

Atsakingas asmuo ir kontaktinė informacija – Gerda Matusevičienė, Vaikų ir jaunimo edukacijos centro vyresn. vadybininkė, tel. +37034391553, el. paštas g.matuseviciene@marvb.lt

Mariajmpolės savivaldybė