Projektas „Meno kryptis’2“

Projekto tikslas – skatinti jaunimo kūrybinę saviraišką, tobulėjimą, domėjimąsi ir tarpusavio bendravimą. Įkvėpti juos imtis kūrybinių veiklų, įgyti pasitikėjimo, nebijoti svajoti drąsiai ir siekti savo tikslų, įrodyti, kad kūryba gali klestėti ne tik Vilniuje ar Kaune, tačiau ir Marijampolėje.

Tikslinė grupė – jaunimas iki 29 m.

Projekto trukmė  – 2023-04-01 – 2023-12-15

Finansuoja:  Marijampolės savivaldybė kultūros programa (3000,00 Eur)

Partneriai:  Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro (VVJC) Vizualiųjų menų būrelis, Kalvarijos meno mokykla

Rėmėjai:  „MO muziejus“, Baras „KamBARys“

Projekto aprašymas. Dažnai kalbama apie tai, kad jau nebeaišku ko nori jaunimas. Kad ir kiek visko mūsų mieste vyktų, jaunimo susidomėjimas renginiais lieka gana nedidelis. Tad, ko nori jaunimas? Geriausiai į šį klausimą gali atsakyti jie patys. Ne vienas jaunas žmogus iš mažesniųjų Lietuvos miestų dažnai keliauja į renginius Kaune ar Vilniuje, vietoj to, kad apsilankytų mūsų mieste organizuojamuose susitikimuose, koncertuose ir t.t. Kai miesto kultūra nepateisina Tavo lūkesčių, atsiranda noras būti kažkur kitur.

Jaunimas – yra ateitis. Kad ta ateitis būtų kiek įmanoma geresnė, turime rūpintis jauno žmogaus kultūriniu švietimu, vykstančių renginių kokybe, įvairove,  prasmingu ir įkvepiančiu turiniu. 2022 metais sėkmingai įgyvendintame „Meno krypties“ projekte kalbėjome, kad visiems visiems yra svarbu atrasti ryšį, būti išklausytiems ir išgirstiems, todėl siekiant tą ryšį išlaikyti bus organizuojami koncertai, pritraukiantys jauną auditoriją, susitikimai su menininkais, meniniai workshopai, parodos, konkursai ir kūrybinės edukacijos. Organizuojamos veiklos suteiks įvairovės mūsų miesto kultūriniam gyvenimui, padės formuoti teigiamą jaunuolių požiūrį į kūrybą ir kuriančiąją bendruomenę, bus suteikiama saviraiškos erdvė bei sudaryta galimybė jaunam žmogui ne tik bendrauti su meno pasaulio atstovais, grožėtis jų kūryba, tačiau ir patiems prisidėti prie meno kūrinių kūrimo, o taip pat prie viso projekto veiklų organizavimo savanoriaujant Multicentre.

Atsakingas asmuo ir kontaktinė informacija – Augustina Miknevičiūtė, Vaikų ir jaunimo edukacijos centro vyr. bibliotekininkė, tel. 8 343 91553, el. paštas   a.mikneviciute@marvb.lt

Mariajmpolės savivaldybė