Projektas „Sidabriniai saitai: įgalinkime vyresniuosius, praturtinkime jų gyvenimą„(ang. – Silver Bonds: Empowering Elders, Enriching Lives)

Šios iniciatyvos tikslas – skatinti bibliotekų ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą ir didinti mažiau galimybių turinčių žmonių įtrauktį į visuomeninį gyvenimą.

Projekto tikslinės grupės:  senjorai ir neįgalieji

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024 m. sausio – spalio mėn.

Iniciatyvą dalinai finansuoja „The Europe Challenge“ finansuoja Europos kultūros fondas (European Cultural Foundation) (10.000,00 EUR).

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Biblioteka pateko tarp 55 Europos bibliotekų, kurios visos kartu įgyvendina iniciatyvą – bibliotekų iššūkį „The Europe Challenge“.  Biblioteka siekia būti ta vieta, kurioje renkasi ne tik knygų mylėtojai, bet ir visi, kuriems norisi renginių, užsiėmimų, bendrystės jausmo. Bibliotekoje užuovėją rado senjorų ir neįgaliųjų klubas „Bičiuliai“ bei senjorų klubas „Margainis“.

Šis projektas sustiprins bibliotekos ir jos draugiškų bendruomenių ryšį, o tuos, kurie dvejoja jungtis prie tokių bendruomenių, paskatins neatidėlioti ir atrasti šilumą, kurią teikia bendros veiklos ar tiesiog buvimas bartu. Planuojamos kūrybinės dirbtuvės, mokymai, kultūrinės ir sveikatingumo programos, teatro ir kino vakarai.

Projekto vadovas – Eglė Misiūnaitė, Lankytojų aptarnavimo centro vyresn. bibliotekininkė viešiesiems ryšiams, tel. +370 343 50714, el. paštas e.misiunaite@marvb.lt 

Daugiau informacijos: www.marvb.lt