Automatinis vertėjas:
Pradžia: 2023 lapkričio 25 d.
15:00 val.
Pabaiga: 2023 lapkričio 25 d.
16:00 val.

Minėdami bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ 40 metų jubiliejų kviečiame susipažinti su šiek tiek kitokiu – miniatiūrinių silikono lėlių ir gyvos muzikos – teatru, kurį bibliotekos Didžiojoje salėje pristatys „Psilikono teatras“.

Spektaklis nemokamas, registracija nereikalinga!
Trukmė – 50 min.

DĖMESIO! Spektaklis skirtas vyresniems žiūrovams.
Mažesniems žiūrovams gali būti daug neaiškumų, šiek tiek baisoka.

Spektaklis „IŠPLĖŠK SIELĄ“ įkvėptas Oskaro Vaildo pasakos „Žvejys ir jo siela“. Šioje pasakoje jaunas žvejys pamilsta undinę ir turi atsisakyti sielos, kad galėtų būti su savo mylimąja – mat jūros gyventojai sielos neturi. Oskaras Vaildas šiame kūrinyje žmogų išskaido dalimis – jo kūnas (širdis) ir siela (kvėpavimas) praradę vientisumą skausmingai ilgisi vienas kito.

Nauja „Psilikono teatro“ interpretacija panardina Viktorijos laikų pasaką į dabartį – pandemijos ir karinių konfliktų sukrėstą pasaulį, kuriame kvėpavimas – paprasčiausias įkvėpimas ir iškvėpimas, įgauna tikrą egzistencinę svarbą.Idėją virtuoziškai įgarsina Jano MAKSIMOVIČIAUS saksofonas – „kvėpuojanti muzika“, kurios garsai nulemti ne tik klausos ir instrumento, bet ir sudėtingos kvėpavimo technikos.

Jau dešimtmetį gyvuojantis spektaklis, apkeliavęs teatro festivalius Lietuvoje, Danijoje, Nyderlanduose, Švedijoje ir Lenkijoje, kviečia Marijampolės žiūrovams prisiminti frazę: „Kol kvėpuoju, tol vilties nenustoju“ („Dum spiro, spero“, Ovidius).„Psilikono teatro“ aktoriai – miniatiūrinės silikono lėlės. Jos animuojamos unikaliu principu – spaudžiant lanksčius ir atsparius lėlių kūnelius tarp dviejų skaidrių stiklo plokštumų, šį procesą filmuojant ir projektuojant į didžiulę, spalvingą vaizdo projekciją. Šio vizualaus teatro įkūrėjai menininkai Auksė ir Darius PETRULIAI vaizdo projekciją pasitelkia kaip rentgeną: tyrinėja visuomenės skaudulius, apleistų vietovių ir žmonių atminties žemėlapius, aptinka dokumentines istorijas, transformuoja jas ir sugrąžina žiūrovams.

APIE „PSILIKONO TEATRĄ“

Renginys bus fotografuojamas/filmuojamas, dalyvaudami sutinkate su šios medžiagos viešinimu.

Organizuojama įgyvendinant projektą „Mažieji knyginėtojai II“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė

Detalesnė informacija:
Atsakingas asmuo: Gerda Matusevičienė | Tel. +370 343 91553
Renginio vieta:  Didžioji salė (II aukštas)
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email