Vasario 24 d. 11 val. kartu su Lietuvos jūrų muziejumi paskelbsime akcijos „IŠRINK RUONIUKUI SUVALKIETIŠKĄ VARDĄ“ pradžią.

Renginio metu Jūsų lauks Lietuvos jūrų muziejaus jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjo Arūno Grušo paskaita „KEIČIUOSI AŠ – KEIČIASI JŪRA“ ir edukacinės programos moksleiviams.


Lietuvos jūrų muziejus šiemet jau ketvirtą kartą įgyvendina iniciatyvą „IŠRINK RUONIUKUI TARMIŠKĄ VARDĄ“. Jos metu nuo mamų pasimetusiems ir į Lietuvos jūrų muziejų patekusiems slaugomiems ruoniukams renkami tarmiški, skirtingų Lietuvos etnografinių regionų vardai. Muziejus bendradarbiaudamas su įvairiomis kultūros įstaigomis rengia parodas, edukacines programas, paskaitas, įtraukiant miestų bendruomenes.


Iniciatyva gimė prieš ketverius metus Lietuvos jūrų muziejaus jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjui Arūnui Grušui, kuris teigia, kad kasmet susidurdavo su ta pačia problema: ruoniukų daugėja, o vardų idėjos senka, tad nuspręsta kreiptis pagalbos į išorę, t.y. į Lietuvos žmones. Jūrų muziejaus kolektyvas pagalvojo, kad ruoniukai galėtų būti pavadinti ne paprastais, o tarmiškais vardais, tad iniciatyvą pradėjo nuo regiono arčiausiai muziejaus – Žemaitijos. Sulaukę pasisekimo, taip per tris akcijos metus apkeliavo: Žemaitijos, Aukštaitijos etnografinius regionus, Vilniaus kraštą. Su jais sutiko bendradarbiauti Skuodo raj. savivaldybės Romualdo Granausko viešoji biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, pernai akciją bendromis jėgomis organizavo su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Šiais metais keliauja į Suvalkijos etnografinio regiono centrą – Marijampolę.

ruoniukas
Detalesnė informacija:
Renginio organizatoriai: Lietuvos jūsų musiejus
Renginio tipas:  Akcija, Renginiai
Atsakingas asmuo: Daiva Bepirštienė | Tel. +370 343 50714
Renginio vieta:  Didžioji salė (II aukštas), Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, Multicentras
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email