Kviečiame aplankyti parodą „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.“. Fotografijų autoriai Valentinas Juraitis ir Romualdas Vilčinskas. Fotoparoda yra skirta Marijampolės miesto 230 metų jubiliejui.

Fotoparoda „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.“ pristato sovietmečio laikotarpį. Vinco Kudirkos-Kapso mažybiniu slapyvardžiu pasivadinęs buvęs varpininkas Vincas Mickevičius vėliau pasukęs į bolševikų kelią ir davė miestui Kapsuko vardą. 1955 m. pradėtas vadinti Kapsuku, Marijampolės vardas sugrįžo 1989 m. Ši fotografijų paroda atskleidžia tik trumpą, beveik dvidešimties metų laikotarpį, kuris išliko fotografų archyvuose.

Abu autoriai išaugo vertindami turtingą miesto fotografijos palikimą. Mokėsi iš tarpukario fotoateljė meistrų, žymaus fotografo Moisiejaus Buhalterio ir kitų sukurtų darbų. Vėliau aktyviai dalyvavo 1957 metais įkurto „Sūduvos“ fotoklubo veikloje. Bendravo, mokėsi iš vyresnių kolegų. O pasimokyti buvo iš ko: Romualdas Pačėsa, Vytautas Žukauskas, Stasys Rūškys, Petras Zaronskis, Viktoras Gulmanas, Antanas Senkaitis, Romas Rūsteika, Jonas Šidlauskas, Vladas Skarickas ir kiti vyresniosios kartos fotografai, kraštotyrininkai. Valentinas Juraitis, tapęs žurnalistu, įkūrė fotografijos žurnalą Vyzdys (www.vyzdys.com). Romualdas Vilčinskas – ilgametis rajono laikraščio „Naujasis kelias“ („Suvalkietis“ ) fotokorespondentas.

Atrenkant vaizdus šiai parodai dar kartą buvo patikrinta fotografijų vertė ir ilgaamžiškumas. Dar kartą įsitikinta, kaip svarbu fiksuoti ne tik vėliavų, prizų įteikimo akimirkas, posėdžius, bet ir gyvenimo pulsą: miesto gatvių panoramas, būdingas miestiečių aprangas, madas, turgų ir zujantį transportą mieste.

Fotoparoda pristatoma pasitelkiant šiuolaikines interaktyvias technologijas. 

paroda00
paroda000
paroda003
Detalesnė informacija:
Renginio tipas:  Parodos
Atsakingas asmuo: Daiva Bepirštienė | Tel. +370 343 50714
Renginio vieta:  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Adresas: Vytauto g. 22, Marijampolė. Bibliotekos mažoji salė (II aukštas)
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email