Automatinis vertėjas:

Patefonai ir vinilinės plokštelės – jau kurį laiką atgimusi klasika, kuri vieniems yra namų ar biuro interjero detalė, kitiems – širdį glostantis ir šiltus prisiminimus keliantis dalykas. Prieš šešiasdešimt metų beveik kiekvienas savo fonotekoje turėjo Nerijos, Kopų balsų, Stasio Povilaičio ar Nijolės Ščiukaitės vinilines plokšteles. Nuo 1958-ųjų Vilniaus plokštelių studija buvo Lietuvos muzikos atlikėjų meka, kur buvo įrašinėjamos operos, pasakos, literatūriniai kūriniai, bažnytinė, klasikinė ir estradinė muzika. Sovietmečiu vinilinė plokštelė turėdavo pereiti ilgą kelią. Įrašytas kūrinys iš Vilniaus keliaudavo į Maskvą, iš ten, po griežtos cenzūros, siųsdavo į Rygos plokštelių fabriką ir tik tuomet vinilinė plokštelė pasirodydavo parduotuvių lentynose. 1991 m. Vilniaus plokštelių studija išleido paskutines plokšteles, tačiau dabar vinilas ir vėl atgimsta skambėti.

Petro Kriaučiūno Viešoji biblioteka minėdama savo 100-mečio sukaktį rugpjūčio 4 d. 16.00 val. kviečia į vinilinių plokštelių parodą „Atgimusios skambėti“! Kartu sugrįžkime į 60–80-uosius klausydami vinilinių plokštelių skambesio ir išgyvendami tų metų kultūrinę nostalgiją.

Paroda organizuojama įgyvendinant projektą „Laiko efektai“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Detalesnė informacija:
Renginio organizatoriai: Viešoji biblioteka
Renginio tipas:  Parodos, Renginiai
Atsakingas asmuo: Daiva Bepirštienė | Tel. +370 343 50714
Renginio vieta:  Didžioji salė (II aukštas), Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email