Daiva Bepirštienė
Kultūrinės veiklos vadybininkė
2020 balandžio 1 d.

Mieli bibliotekos bičiuliai, šiuo jautriu mums visiems laikotarpiu norime su Jumis dalintis pozityviais ir gražiais dalykais. Kol negalime pakviesti Jūsų į biblioteką aplankyti ir pasigrožėti parodomis, siūlome Jums virtualią Vaido Karpavičiaus gamtos fotografijų parodą „Buktos miško žvėrys“. Šią parodą galima vadinti ir edukacine, nes ji kviečia ne tik pastebėti gamtos grožį, bet ir susipažinti  su visai šalimais Marijampolės esančiu Buktos mišku bei jo gyventojais.

Autorius apie save:

Gimiau ir augau Marijampolėje. Mokiausi J. Žiugždos vidurinėje mokykloje (dab. Sūduvos gimnazija). Profesijai įsigyti pasirinkau Kauno aukštesniąją miškų mokyklą, kurią baigęs pradėjau dirbti eiguliu, o po dvejų metų – girininko pavaduotoju. Dirbdamas studijavau toliau: 1998 m. Lietuvos žemės ūkio (dab. A. Stulginskio) universitete įgijau miškotyros bakalauro, o 2007 m. Marijampolės kolegijoje vadybos ir verslo administravimo išsilavinimą. Vienuolika metų dirbau UAB „Miško darbai“ direktoriaus pavaduotoju miškininkystei. Vienas didžiausių šio darbo privalumų – nuolat supanti nuostabi gamta, nes dirbau su privačių miškų savininkais, kurių valdos išsibarstę gražiausiuose Lietuvos kampeliuose. Iš viso miškuose pradirbau 26 metus…

Būtent gamtos grožis ir paskatino įsigyti fotoaparatą, kad galėčiau užfiksuoti akiai ir širdžiai mielus vaizdus. Pirmosios nuotraukos paskatino geriau pažinti tai, ką fotografuoju, laikui bėgant gerėjo fotoįranga, gerėjo ir nuotraukų kokybė. Savęs nelaikau nei profesionaliu fotografu, nei menininku. Fotografavimas – mano pomėgis, kartais poilsis. 2017 m. išleidau gausiai nuotraukomis iliustruotą knygą „Sūduvos gamtos fotodienoraštis“.

Džiaugiuosi, kad ne tik pats galiu grožėtis nuostabiomis gamtos virsmo, gyvenimo akimirkomis, bet ir pasidalinti jomis su kitais, gamtai neabejingais žmonėmis. Sustabdyta nuotraukoje akimirka ir natūralus realus jos grožis, jos išgyvenimas nėra tas pats. Į nuotrauką neįdėsi savo jausmų ir minčių, kurios liejasi stebint vieną ar kitą vaizdą, savo pojūčių, tykant pasaloje keletą valandų dėl vieno vienintelio vykusio kadro…

Daug kas galvoja, kad gamtos grožis, įdomybės tik už jūrų marių, kažkur labai toli. Tai netiesa. Pas mus gamta tiesiog pavydėtinai turtinga, tik dažnas to nepastebi. Visi žvėrys fotografuoti Buktos miške arba greta jo, o tai – vos 10 kilometrų nuo Marijampolės miesto. Galbūt ši paroda padės atidžiau pažvelgti į mus supančią aplinką, paskatins daugiau sužinoti.

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email