Viešosios bibliotekos informacija
2021 kovo 3 d.

Mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, socialiniai darbuotojai dirbdami tiesioginį darbą su vaikais neretai patiria iššūkių dėl vaikų stiprių emocinių reakcijų.  Daugiausiai sunkumų kelia vaikų pykčio reakcijos. Vaiko pykčio intensyvumas, nevaldomos jo reakcijos suaugusiesiems neretai sukelia dvejonių, kaip tinkamai reaguoti čia ir dabar, ką daryti ir kaip bendrauti su vaiku, kai jo emocijos atslūgsta. Pykčio reakcijos gali pasireikšti ir vengimo elgesiu, kuomet vaikas užsisklendžia ir nustoja bendrauti. Vaikų pykčio reakcijas dažnai lydi netinkami veiksmai, kurie žaloja šalia jo esantį asmenį, patį vaiką, jo aplinką. Mokydami atpažinti, priimti bei tinkamai išreikšti pyktį mes padedame vaikui prisitaikyti socialinėje aplinkoje, mažiname smurtinio elgesio aplinkoje eskalavimą bei prisidedame prie saugios vaikui ir jo artimiesiems aplinkos kūrimo.

Šių mokymų metu mes aptarsime ir gilinsime žinias apie:
• kuo svarbi suaugusiojo parama vaikui, kai jį užvaldo stiprios emocijos;
• kokią žalą slopinamas vaiko pyktis daro jo santykiams su draugais, su tėvais, su mokytojais?
• kokia yra asmens subjektyvaus suvokimo įtaka susidūrus su savo ar kito pykčiu;
• kaip suaugusieji turėtų reaguoti į vaiko pykčio ženklus;
• kaip reaguoti ir elgtis vaikams konfliktuojant tarpusavyje, kad vaikai įgytų konflikto sprendimo įgūdžių.

Mokymai skirti mokytojams, švietimo pagalbos specialistams, socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams, dirbantiems tiesioginį darbą su vaikais.

Mokymus sudaro trys susitikimai. Visuose dalyvavimas būtinas. Dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo sertifikatai.

Datos: 2021 m. kovo 29 d. (nuo 9:00 iki 13:15), kovo 30 d. (nuo 9:00 iki 13:15), ir kovo 31 d. (nuo 9:00 iki 12:15). Viso 16 ak val. (iš jų 2 ak. val. savarankiško darbo).

Dalyvavimas nemokamas. Mokymų vykdymą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Mokymus ves psichologė Indrė Marcinkevičienė. Lektorė yra baigusi Vaikų ir paauglių psichoterapijos studijų bazinio lygio programą, turinti 12 metų patirtį dirbant su vaikais, turinčiais emocijų ir elgesio sunkumų, 8 metais iš jų – vedant tėvystės grupes tėvams, taip pat 10 metų dirbanti su Vaikų emocinės išraiškos kontrolės programa, daugiau kaip 8 metus skaitanti įvairius seminarus specialistams ir visuomenei.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Dieną prieš juos bus atsiųsta nuoroda į el. paštą. Mokymų įrašai nebus daromi, todėl svarbus punktualus dalyvių susijungimas bei kompiuterinės įrangos išbandymas iki jų.

Dalyvių skaičius ribotas. Skubėkite registruotis!

Registruotis galite čia https://forms.gle/nnkj1tLu6ryyB1jYA 

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email