2022 gegužės 12 d.

Šiandien (gegužės 12 d.) planuotas parodos atidarymo renginys nukeliamas dėl viešnios Lietuvos žurnalistų sąjungos spaudos fotografų skyriaus vadovės Evgenios Levin ligos vėlesniam laikui. Tačiau maloniai kviečiame atvykti, apžiūrėti bibliotekoje eksponuojamą parodą.

Lietuvos žiniasklaidos fotografų bendruomenė kviečia švęsti konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ dvidešimtmetį. Nuo gegužės 12 d. bibliotekoje eksponuojama nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ finalininkų darbai, kuriuose savaip atsiskleidžia 2020-ieji su visais savo sunkumais ir džiaugsmais.


Konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie pateikė arti 3200 nuotraukų. Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ tiesiogiai prisideda prie lietuviškos humanistinės fotografijos tradicijos tęstinumo. Jau dvidešimt metų jis kviečia šalies fotografus skirti daugiau dėmesio įvykių dalyviams ir stebėtojams, geriau suprasti, perteikti jų išgyvenimus, ieškoti savito pažiūrio atsakingai vizualiai informuojant visuomenę apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje.

Šiemet tarp tradicinės konkurso kategorijos „Portretas“ darbų gausu emociškai stiprių, giliai paliečiančių kadrų, kurie lieka su žiūrovu ilgam. Kategorijoje „Kultūra ir pramogos“ pateikiamos nuotraukos rodo, kaip mokame džiaugtis paprastais dalykais, o „Kariuomenė“ kaip visuomet iškart perkelia į retai iš arti matomą įvairų ir nelengvą Lietuvos karių pasaulį.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email