Raminta Liubelionienė
Vedėja
2022 lapkričio 8 d.

Lapkričio 3-5 d. Vaikų ir jaunimo edukacijos centre šurmuliavo „Verslumo ir inovacijų mokykla“. Gausus būrys jaunuolių, tarp kurių ir keletas Marijampolėje apsistojusių ukrainiečių, susirinko prasmingai praleisti savo atostogas ir sužinoti daug naudingų dalykų apie verslumą.

Pirmąją dieną kartu su lektore-moderatore Edita Naidaite dalyviai pradėjo susipažinimo ir komandų formavimo žaidimais, prisiminė kas yra vertybės ir kodėl jos svarbios versle, diskutavo apie verslo tvarumą. Susibūrę į kelias komandas, jaunuoliai pasirinko žymius pasaulinius prekės ženklus, analizavo kaip pasireiškia socialinė atsakomybė, tvarumas ir vertybės versle bei parengė pasirinkto prekės ženklo pristatymą. Dieną visi dalyviai užbaigė apsilankymu kavinėje „Kambarys“, kuriame, šios kavinės savininkės papasakojo, kaip gimė idėja sukurti tokį verslą, su kokiomis problemomis susidūrė ir kas lėmė jų verslo sėkmę.

Antroji diena buvo skirta komandiniam darbui. Jaunuoliai išgrynino problemą, kurią galima būtų spręsti, kūrė verslo modelį problemos sprendimui, modeliavo kliento paveikslą. Kūrybinių užduočių metų piešė būsimo verslo logotipą ir galvojo įmonės pavadinimą. Šią dieną „Verslumo ir inovacijų mokykla“ sulaukė svečių – brolių verslininkų Manto ir Mariaus Galinių, kurie atvyko su savo blynine ant ratų „Karvės blynas“. Jaunuolius įkvėpė Mariaus papasakota verslo kūrimo istorija, o daug smagių akimirkų suteikė blynų kepimo edukacija.

Paskutinioji „Verslumo ir inovacijų mokyklos“ diena buvo ne ką mažiau intensyvi. Dalyviai tobulino savo verslo modelius, sudarinėjo finansinius planus, diskutavo komandose ir išsigrynino savo verslo ateities viziją, ugdė savo kūrybiškumą, kurdami verslo video reklamas. Na, o viską vainikavo verslo idėjų konkursas, po kurio dalyviams buvo įteikti pažymėjimai ir projekto suvenyrai.

Projektas „Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir finansuojamas Europos Sąjungos

Už šios publikacijos turinį atsako Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, informacija negali būti naudojama Europos Sąjungos pozicijai reikšti.

ES
Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email