Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2022 lapkričio 10 d.

           Viešosios Bibliotekos  Meno leidinių fondą papildė dailininko Gintauto Augustino Vasionio dovanotas albumas „Tapyba. Peizažai ir gėlės“, dedikuotas  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai. Tai jau antrasis, didesnės apimties, dailininko tapybos darbų katalogas,  talpinantis 207 dailės kūrinius.  Albume surinkti tapybos darbai, kuriuose atsiskleidžia įvairiapusė dailininko kūryba – struktūriški urbanistiniai peizažai, romantiški gamtos vaizdai bei spalvingi gėlių natiurmortai.

          „Gintautas Augustinas Vasionis – visiškai unikali figūra Lietuvos tapyboje… Pradėjęs tapyti, remdamasis tik savo talentu, jis labai sėkmingai tapo aukšto lygio tapytoju, sulaukusiu tarptautinio pripažinimo“ – knygoje rašo prof. Juozas Pilipavičius.

          Dailininkas yra  Lietuvos ir tarptautinių dailininkų organizacijų narys (Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos tautodailininkų sąjunga,  susivienijimas ARS NOVA Suisse,  Vilniaus dailininkų klubas „Plekšnė“), dalyvavęs daugiau kaip 100  dailės parodų Lietuvoje ir užsienyje, surengęs 20 savo darbų parodų. Dalyvaudamas Didžiosios Britanijos draugijos „The society of Floral Painters (SFP)“ parodoje Londone pelnė nugalėtojo titulą ir buvo apdovanotas pereinamu Didžiuoju prizu ir diplomu už gėlių natiurmortą „Baltosios rožės“ (2007).

           „Gintautas Vasionis – labai kūrybingas dailininkas, nuolatos siekiantis harmoningos paveikslo visumos ir vaizdo lyrinės nuotaikos… Labai išraiškingos gėlės natiurmortų kompozicijose. Nuotaikingi peizažai kaimo ir Nidos pajūrio motyvais. Įkvėpimu alsuoja jo mylimo Vilniaus senamiesčio ir Kauno miesto vaizdai“ –  knygoje rašo menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė.

           Skaitytojai, norintys susipažinti su dailininko gyvenimu ir kūryba, pasigėrėti subtiliais ir kartu išraiškingais paveikslais, abu dailininko dovanotus albumus gali skolintis Lankytojų aptarnavimo centre.

Informaciją parengė  Lina Bradauskienė

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email