Aušra Valaitienė
Sasnavos biblioteka
2022 lapkričio 21 d.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai  Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos jau trečią dešimtmetį vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Prie skaitymų „Auštant“ prisijungė ir Sasnavos biblioteka kartu su Sasnavos pagrindinės mokyklos antros klasės moksleiviais bei mokytoja Edita Vabalevičiene. Skaitėme ištrauką iš šiemet siūlomos Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knygos „Jei sutiktum lokį“. Šilto humoro pilna knygelė nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį, kaip elgtis, kokius veiksmus atlikti, o kurių nedaryti. Skaitydami vaikai sužinojo daug dalykų apie lokio elgseną, netgi realiai imitavo veiksmus, rekomenduojamus knygelėje, kaip nuo jo apsisaugoti. Sužinojo daug žodžių reikšmių – kas  yra „ūpas“, „prastokai“, „karstosi“, „menka paguoda“. Žinoma, vaikus šiek tiek liūdino, kad lokys bėga, plaukia, lipa į medžius greičiau, kad klausa ir uoslė geresnė ir kad jį sutikus reikėtų geriau jau atiduoti uogų krepšelį, medų ar saldainį. Bet keliais dalykais vaikai galėjo ir pasigirti – geresniu regėjimu, žaidimais planšetiniu kompiuteriu, piešimo įgūdžiais. Beje, kiekvienas vaikas turėjo lokio piešinį su savitai sukurta istorija, kurios pasakojimu pasidalijo su draugais. O aptarę istorijas visi pritarė, kad lokys ne toks jau ir blogas gyvūnas, jis irgi nori, kad susitikimas būtų ramus, jaukus, „be barnių“.

Puikios emocijos, naujos žinios, garsinis skaitymas, pasakojimai, laimingos šypsenos, prizai ir saldumynai, praskaidrino šauniai praleistą pilką rytmetį. O už lango žemę padengė pirmasis sniegas. Gal kartais atkeliaus lokys????

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email