Raminta Liubelionienė
Vaikų ir jaunimo edukacijos centras
2022 gruodžio 8 d.

Gruodžio 7-ąją bibliotekoje vyko baigiamoji projekto „Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“ konferencija. Pasidžiaugti projekto rezultatais ir sužinoti  su kokiais iššūkiais susiduria jaunoji karta atvyko socialiniai pedagogai, mokyklų psichologai, bibliotekininkai ir kiti specialistai dirbantys su vaikais ir jaunimu.

Konferenciją, pristatydama projekto įgyvendinimo etapus, uždavinius ir pasiektus rezultatus, atidarė projekto vadovė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė. Ji apžvelgė Vaikų ir jaunimo edukacijos centre įkurtas 6 naujas funkcines zonas su pritaikyta įranga ir naujomis paslaugomis vaikams ir paaugliams, bei visus metus vykusias kūrybiškumo ir verslumo skatinimo veiklas, kuriose dalyvavo apie 400 dalyvių.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, džiaugėsi, kad bibliotekoje įgyvendinami tokie dideli projektai, kurie kelia nemažai iššūkių ir dar kartą pabrėžė socialinės atskirties mažinimo svarbą Marijampolės regione. Jungtinio techninio sekretoriato, pagrindinės projektą administruojančios institucijos, atstovės Sigita Baronaitė ir Nijolė Šmitaitė negailėjo pagyrų projekto komandai, puikiai susitvarkiusiai su metų pradžioje kilusia grėsme projekto įgyvendinimui.

Kad ir kaip pasiekti rezultatai džiugintų, tačiau problemos dėl socialinės atskirties vis dar lieka. Konferencijos metu apie tai, kokių priemonių imamasi sprendžiant šias problemas Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigose, kalbėjo Marijampolės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės Aušra Biskienė ir Loreta Matusevičienė.

Viena iš išskirtinių veiklų projekto metu, buvo „Verslumo ir inovacijų mokykla 12-14 metų paaugliams“. Mintimis ir įžvalgomis apie verslumo svarbą vaikų ir paauglių ugdyme ir su kokiais iššūkiais teko susidurti moderuojant mokyklos veiklas, dalijosi šios mokyklos lektorė Edita Naidaitė. Ji pasidžiaugė, kad kartu su projekto dalyviais galėjo pati tobulėti kaip lektorė ir geriau pažinti jaunimo poreikius. Konferencijos pranešėjos asociacijos „Jaunimas YRA“ prezidentė Raimonda Bogužaitė ir  psichologė, individualiosios psichologijos konsultantė Anastasija Pilkionienė dar kartą pabrėžė, kad svarbu žinoti jaunosios kartos poreikius, jų tikslus ir ypatybes.

Po įvykusios konferencijos ir sėkmingo projekto „Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“  įgyvendinimo, projekto komanda džiaugiasi, kad auga iššūkių nebijanti, drąsi ir unikali jaunoji karta, kuriai tokių projektų dėka, galima parodyti kryptingą tobulėjimo kelią, o Vaikų ir jaunimo edukacijos centre ir toliau laukiami visi norintys tobulėti, prasmingai ir smagiai leisti laisvalaikį.

Konferencijos akimirkų ieškokite Multicentro Facebook.com paskyroje.

es

Projektas „Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.

Už šios publikacijos turinį atsako tik Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ši publikacija atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email