Augustina Miknevičiūtė
2023 sausio 19 d.

XXI-ąjį amžių galime vadinti skaitmeniniu amžiumi. Tai naujovių amžius, kai didelė mūsų gyvenimo ir laiko dalis persikelia į skaitmeninę erdvę, o menas ir kūryba ten taip pat atranda savo nišą ir klesti bei skleidžiasi vis labiau. Nors daugelis menininkų vis dar pasirenka kurti ant popieriaus lapo ar drobės, kita dalis jau kuria skaitmeniniu formatu naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje nuo pernai metų lapkričio mėnesio savanoriauja Nino Razgoniani, atvykusi į Lietuvą iš Sakartvelo (Gruzijos) pagal Europos solidarumo korpuso programą. Nino – menininkė ir dizainerė, viena iš skaitmeninio meno kūrėjų, dar kitaip žinoma slapyvardžiu Wecci, kuri savo piešinius piešia grafinės planšetės pagalba. Jos darbai stebina spalvingumu, pasakiškumu, o visų darbų pagrindiniai veikėjai mums perteikia šiuolaikinio jaunimo kalbą, madas ir išgyvenamas būsenas.

 Tačiau viena yra žiūrėti į kūrinį kompiuterio ekrane ir visai kas kita pamatyti jį gyvai, kokybiškai atspausdintą, didelio formato ir atradusį vietą mūsų ekspozicijų erdvėje.

Sausio 26 d. 17:00 val. kviečiame į Wecci (Nino Razgoniani) parodos „ANIMAE MORTUAE” atidarymą, kuriame iš pačios kūrėjos lūpų išgirsite kaip gimsta idėjos ir kūriniai, kaip jai sekasi susidraugauti su Lietuva ir mūsų šalies kultūra.

Parodą Multicentro ekspozicijų erdvėje galėsite lankyti nuo sausio 26 d. iki vasario 24 d.

Lauksime Jūsų!

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email