Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2023 birželio 15 d.

Birželio 13 d. Baraginės bendruomenės namų salėje sulaukėme garbingo svečio – gamtininko, prozininko, fotografo, aplinkosaugininko, radijo laidų vedėjo ir Kazlų Rūdos garbės piliečio Selemono Paltanavičiaus. Baraginės bendruomenė ir svečiai klausėsi kaip S. Paltanavičius pasakojo apie savo vaikystę, meilę gamtai ir pomėgį rašyti knygas, aptarė knygų skaitymo svarbą vaikams, jaunuoliams ir vyresniesiems. S. Paltanavičius teigė, jog save laiko laimingu žmogumi, nes visada užsiėmė mėgstama veikla, o gamtininko kelio jis nesirinko, nes, nuo pat vaikystės, niekas kitas, be gamtos, nerūpėjo. Rašytojas teigė, kad labiausiai jį įkvėpė tėvai, trys vyresnieji broliai ir Kazlų Rūdos girios, aplinka. Jis didžiavosi, kad yra kilęs iš Suvalkijos, nes, anot S. Paltanavičiaus, čia kalba pati gražiausia ir taisyklingiausia.

Renginio dalyviai išgirdo ne tik jautrių, širdis suvirpinančių ištraukų iš naujausios S. Paltanavičiaus knygos  “Apolis”, bet ir galėjo ją įsigyti. Knygose S. Paltanavičius paliko po autografą ir palinkėjimą.

Netrūko ir linksmų istorijų apie nutikimus Nacionalinių ekspedicijų metu, renginio dalyviai išgirdo ir apie tai kas likdavo už kadro. S. Paltanavičius papasakojo ir apie ekspedicijoje po Ukrainą matytas vietas ir objektus, kurie dėl šiuo metu vykstančių tragiškų įvykių, deja nebebus tokie kaip anksčiau…

Pasibaigus renginiui, Baraginės bibliotekininkė Sandra Kulakovskienė ir projekto “Baraginė laiko tėkmėje” vadovas Daumantas Šimanauskas padėkojo garbingam svečiui Selemonui Paltanavičiui ir įteikė gėrybių iš Sūduvos krašto.

Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi surengtas įgyvendinant Marijampolės savivaldybės finansuojamą projektą “Baraginė laiko tėkmėje”, projektas skirtas Baraginei – mažajai Lietuvos kultūros sostinei.

Ačiū visiems dalyvavusiems.  

Fotografijos: Rimos Spūdienės.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email