Monika Pileckaitė
Vyriausioji bibliotekininkė
2023 birželio 16 d.

Draugystės bibliotekoje antradienį vyko ypatingas renginys  — meno darbų parodos „Teptuko viražai“ pristatymas, kuriame dalyvavo jauna ir talentinga menininkė iš Vilniaus Elana Kalpokaitė.

Elana — Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos absolventė, turinti daugiau nei 10 metų meninės veiklos patirtį. Ji yra nuolatinė dailės plenerų dalyvė, nuolat ieškanti naujų iššūkių ir kūrybinių idėjų. Be to, šiuo metu Elana studijuoja Vilniaus dizaino kolegijoje, siekdama tobulinti savo meninį talentą.

Renginio metu Draugystės bibliotekos lankytojai turėjo išskirtinę galimybę išgirsti dailininkę pasakojant apie savo kūrybą bei patirtį, kaip jaunai menininkei pavyksta derinti kasdienį darbą finansų srityje su meile tapybai. Elanos darbai yra įkvėpti gamtos, kelionių, emocinių būsenų ir kasdienio gyvenimo momentų. Darbų stiliaus ir technikos įvairovė atspindi jaunos kūrėjos sielos gyvybingumą, smalsumą ir siekį pristatyti pasauliui savo vizijas.

„Teptuko viražai“ tapo ne tik vilnietės menininkės kūrybos pristatymu, bet ir aktyvia, įkvepiančia diskusija, kurioje kūrėja ir renginio dalyviai drauge tyrinėjo meninės veiklos svarbą ir jos integraciją į kasdienį gyvenimą.  Bendraujant su Elana ir tarpusavyje susirinkusieji kartu juokėsi, dalinosi įspūdžiais ir įkvepiančiomis idėjomis. Renginio dalyviai sužinojo, kaip galima derinti darbą biure su studijomis ir menine veikla, kartu pažvelgiant į iššūkius ir pasiekimus, kurie lydi menininko kelionę. Dailininkė savo asmeniniais pavyzdžiais parodė, jog tapyboje ir kūryboje amžiaus ribų nėra, siekti savo tikslų  ir mokytis galime visą gyvenimą. Glaudus bendravimas ir dalyvių atvirumas sukūrė jaukią erdvę, kurioje visi galėjo išreikšti savo mintis, dalintis požiūriais ir tiesiog  gėrėtis menu.

Dėkojame menininkei Elanai Kalpokaitei už įdomų kūrybos pristatymą ir nuoširdų bendravimą. Mantui Žukeliui – už  renginio metu atliktą muzikinį kūrinį.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Marijampolės savivaldybės finansuojamą projektą „Draugystės kultūros forumas 2“.

Elanos Kalpokaitės darbų parodą galite aplankyti Draugystės bibliotekoje (Draugystės g. 5, Marijampolė) iki liepos 14 d.

Straipsnio autorė: Draugystės padalinio vyr. bibliotekininkė Monika Pileckaitė.

Nuotraukų autorė: Draugystės padalinio vyr. bibliotekininkė Monika Pileckaitė.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email