Asta Urkienė
Gudelių biblioteka
2023 spalio 25 d.

Gudeliuose pristatyta jau antroji kraštiečio keliautojo, rašytojo Justino Naviko knyga. Praėjusiais metais Gudelių seniūnijoje vyko knygos „Išeiti į horizontą“ pristatymas, o šį kartą buvusioje mokykloje sutikome antrąją knygą „Išeiti į Afriką“. Justinas Navikas knygos pristatyti atvyko ne vienas, o kartu su šeima ir draugais. Autorius kartu su renginių vedėju Dangiu Cholinu ir Kornelija knygos pristatymui surengė  improvizuotą mini spektaklį, kurio metu parodė, kad visa ko esmė gyvenime yra knyga. Pasak Dangio, skaityti šias knygas, tai tas pats, kaip bendrauti su pačiu autoriumi,  nes į iškilusius egzistencinius klausimus atsakymus randi jo knygose. Į improvizuotą pristatymą buvo įtraukta ir pora renginio dalyvių: jie suvaidino personažo ir jo mylimosios pirmąjį susitikimą.

Nors „Išeiti į Afriką“ yra pirmosios knygos tęsinys, tačiau ją galima skaityti kaip naują, atskirą istoriją. Šioje knygoje pirmoje dalyje tęsiama romano personažo Lietuvio ir jo mylimosios Anuškos išbandymų ir nuotykių kupina istorija. Išvykęs į Afriką praranda mylimą moterį, kurią vėliau vyksta vaduoti iš kalėjimo Rusijoje. Susidūręs su  egzistencine dilema, Lietuvis priima netikėtą sprendimą – jis bando atsisakyti žmonių visuomenės. Ar jam tai pavyks? Antroje knygos dalyje autorius pats pratęsia savo klajūno Afrikoje epopėjas. Dauguma aprašytų epizodų turi realių įvykių pagrindus. Autorius sako, kad „Visada norisi pamatyti kas yra už kalno, kas yra už horizonto, o kuo daugiau pamatai, tuo daugiau pamatyti lieka. Ne materialūs dalykai, o laisvės siekimas, meilės troškimas yra pagrindiniai žmogų užpildantys dalykai.“

Nuoširdžiai dėkojame Justinui Navikui suteikusiam savo gimtajam miesteliui gerų emocijų. Taip pat sveikiname artėjančio jubiliejaus proga, linkėdami puikių kelionių ir kūrybinės sėkmės. 

Asta Urkienė

Gudelių padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email