Dalia Sudeikienė
Igliaukos biblioteka
2023 lapkričio 21 d.

Kai ima gaubti lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra daugiau nei du šimtmečius gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Kartu su Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos trečiokais ir mokytoja Danute Simanavičiene skaitėme iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“  ištrauką „Naujos Emilio išdaigos“.

Šiemet sukanka 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiose pasaulio šalyse. Garsios švedų rašytojos knyga vaikams atskleidžia mažųjų mąstymą, problemas, pastangas pritapti suaugusiųjų pasaulyje, didelę drąsą ir savarankiškumą. Dinamiška, įvairių nutikimų kupina Emilio istorija be pamokomojo tono, tiesiog linksmai ir energingai paliudija: net ir mažas, savaip pasaulį matantis žmogus gali nuveikti didelius darbus ir padėti tiems, kam reikalinga pagalba.

Ką daryti, kai jūs turite daugybę maisto, o kiti jo neturi? Svarstėme kokį sprendimą priimtų trečiokai…

Knygos personažas, įsitikinęs, kad teisingiausia būtų pakviesti Idą ir Alfredą Kalėdinės vakarienės.

Šioje ištraukoje Emilis demonstruoja tikrą Kalėdų dvasią – vargšų džiaugsmui ir tėvų nevilčiai.

Po skaitymų žaidėme, skanavome šiaurietiškus saldumynus (skaniausias saldumynais trečiokai pripažino islandišką šokoladą su druska) ir vaišinomės personažo Emilio mėgstamiausiomis vaišėmis – spurgomis su limonadu.

Ir kas gali būti smagiau už linksmas istorijas, šilumą ir bendrystę.

Padrąsindamos ir palaikydamos vaikus sakome: svarbu, kad jie žinotų, jog pabarimai ir išdaigos dar visai nereiškia, kad esi niekam tikęs. Labai dažnai iš didžiausių išdaigininkų išauga dideli žmonės.

Igliaukos padalinio bibliotekininkė Dalia Sudeikienė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email