Gerda Matusevičienė
2023 gruodžio 15 d.

Besibaigiantys metai ir įsibėgėjęs švenčių maratonas skatina dėkoti. O dėkoju šiais metais tiems, kurie buvo Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės finansuoto projekto „Mažieji knyginėtojai II“ dalimi.

Jau pavasarį prasidėję renginiai įsuko pačius mažiausius. Tėvai su vaikais skubėjo į Bibliotekos „Pasakų studiją“ kur galėjo dalyvauti pojūčių lavinimo užsiėmimuose.

Tėvai ir mokytojai taip pat buvo raginami domėtis vaiko raida ir knygos nauda lavinant atžalas. Jiems Multicentre vyko paskaita „Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?“, kurią vedė Family Lab Academy edukatoriai.

Vasarą Vytauto Didžiojo parke vyko tradiciniai Teatralizuoti garsiniai pasakų skaitymai. Renginių metu buvo galima susitikti su mėgstamų knygų personažais, dalyvauti kultūrinėse-pažintinėse veiklose.

Teatralizuotų garsinių pasakų skaitymų maratoną užbaigė „Knygos šventė“. Tris valandas trukusioje šventėje buvo galima susitikti su knygų kūrėjomis Renata Bee ir Raimonda Razbadauskiene, dailininku ir iliustratoriumi Aurimu Matusevičiumi, „Family Lab Academy“ edukatoriais, projekto partneriais (Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka, Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka), „Žalia vaikų kūdra“, stebėti Žonglieriaus Manto šiuolaikinio cirko spektaklį ir Labaiteatro muzikinį pasirodymą. Šventės metu apdovanoti parodos-konkurso „Su Knyga“ dalyviai, o dalyvių darbai buvo eksponuojami Vaikų ir jaunimo edukacijos centre ir Valavičių padalinyje.

Ruduo buvo skirtas šeimadieniams, kurie jau ne vienai šeimai tapo švente ir buvimo drauge laiku. Šeimadieniai buvo skirti paminėti Bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ 40-ties metų jubiliejų. Vyko šešėlių teatro kūrybinės dirbtuvės šeimoms, šokio teatro „Dansema“ spektaklis tėvams su kūdikiais, Klounų teatro studijos „Dulidu“ bei „Psilikono teatro“ spektakliai.

Šeimadieniai šiais metais lankėsi ir bibliotekos Baraginės padalinyje. Susirinkusieji stebėjo „Gyvi teatre“ spektaklį „Keverzonė“. Ačiū Baraginės padalinio bibliotekininkei Sandrai už kartu organizuotą šventę šeimoms!

O šiandien dėkoju Vaikų ir jaunimo edukacijos centro projekto komandai Ramintai, Ligitai, Augustinai, Daivai, Aušrai, Viliui ir visiems Bibliotekos darbuotojams, kurie dirbo užkulisiuose. Kartu dovanojome šilumą kiekvienam atėjusiam į renginius!

Visiems renginių dalyviams siunčiu šilumos ir džiaugsmo pliūpsnį ir dėkoju už buvimą bibliotekoje. Tikiuosi, jog laikas kartu su šeima stebint kultūrines programas buvo prasmingas, o buvimas bibliotekoje teikė tik geriausias emocijas.

Linkiu jaukių ir šiltų švenčių bei turiningo laiko Su Knyga.

Daugiau renginių akimirkų ieškokite Multicentro Facebook.com paskyros nuotraukų albumuose.

Projektą „Mažieji knyginėtojai II“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email