Viešosios bibliotekos informacija
2024 kovo 5 d.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka pristato dar vieną naujovę – nuo birželio mėn. 5 d. bibliotekoje bus įdiegta savitarnos sistema – RFID (Radijo Bangų Identifikacijos sistema), kuri susieta su Lietuvos integralia bibliotekų informacijos sistema LIBIS.

Radijo dažnio identifikavimo (RFID) technologijos pagrindu veikianti savitarnos sistema suteiks galimybę skaitytojams knygas pasiimti ir grąžinti savarankiškai. Naudotis ja bus itin paprasta, o kilus klausimams, bibliotekos darbuotojai bus visada pasirengę padėti ir pakonsultuoti. Specialūs įrenginiai vienu kartu leis išduoti arba grąžinti iki penkių knygų. Taip sutrumpės ne tik paslaugos gavimo laikas, bet ir nebereikės laukti eilėje, kol bibliotekininkas galės išduoti pageidaujamus leidinius. Norint leidinius pasiskolinti, reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o grąžinimui jis nebus reikalingas.

Bibliotekoje įdiegta nauja paslauga itin naudinga ne tik skaitytojams, tačiau ir bibliotekininkams. Šie vietoje rutininių knygų išdavimo ir grąžinimo procedūrų gali skirti daugiau laiko konsultacijoms ir knygų rekomendacijoms, kurių lankytojai įprastai itin pageidauja.

Priėjęs prie įrenginio skaitytojas pirmiausia turės ekrane pasirinkti, kokį veiksmą jis nori atlikti (pasiimti ar grąžinti leidinius), tuomet po rausvai šviečiančiu spinduliu padėti savo skaitytojo bilietą (taip sistema identifikuos vartotoją), galiausiai tiesiog padėjus ant įrenginio leidinius jie bus akimirksniu nuskaitomi (išduodami arba grąžinami). Skaitytojas taip pat galės atsispausdinti išduoties ar grąžinimo veiksmą patvirtinantį kvitą bei peržiūrėti asmeninę informaciją apie paimtus leidinius.

Nors naudojimasis naujais įrenginiais išties paprastas, skaitytojus visuomet galės konsultuoti bibliotekos darbuotojai, o pageidaujantieji galės, kaip ir anksčiau, naudotis tik bibliotekininkų paslaugomis.

Savitarnos sistemos įdiegimą finansuoja Marijampolės savivaldybė.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email