Jūratė Pajaujienė
Vedėja
2024 kovo 21 d.

Viešojoje bibliotekoje galite aplankyti knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose” autoriaus Alekso Bartkaus iniciatyva marijampoliečių kurtą instaliaciją „Laisvės stulpai“!

Knyga „Asmenybės okupacijų labirintuose” apie XX a. Suvalkijos krašto pedagogų Felikso Treigio ir Zigmo Masaičio gyvenimą ir jų įtaką ugdant jaunimo patriotiškumą sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Knygą galite pasiskolinti ir viešojoje bibliotekoje.

Praėjus metams po knygos išleidimo, autoriaus iniciatyva organizuota akcija „Laisvės stulpai”. Ji skirta pagerbti Felikso Treigio ir Zigmo Masaičio atminimą, tęsti jų kaip pedagogų skleistas moralines vertybes ugdant patriotišką jaunimo kartą, parodyti Lietuvos ir Ukrainos tautų vienybę. Anot organizatorių, šia akcija siekiama ne tik įtraukti jaunimą į pilietines veiklas, bet ir paminėti antrąsias karo prieš Ukrainos metines, parodant  Lietuvos solidarumą su kovojančia už mūsų laisvę Ukraina.

Instaliacijų kūrimui reikiamas Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų juosteles pynė daugybė įstaigų, organizacijų ir žmonių: padedant Marijampolės apskrities švietimo įstaigoms, bibliotekoms, globos namams, Moksleivių kūrybos centrui bei visiems pilietiškos dvasios kupiniems gyventojams, buvo nupinta daugiau nei 25000 juostelių!

Iniciatyvos metu sukurtos instaliacijos keliaus po įvairias įstaigas. Šiuo metu jas išvysti galite viešojoje bibliotekoje (I a.) šalia lango į parką, tarytum ilgesingai žvelgiančias Kančių koplytėlės link…

Nors pagalba tvirtinant juosteles prie instaliacijų karkaso buvo didžiulė, deja dar ne visas jas spėta pririšti. Iniciatyvos autorius Aleksas į biblioteką pristatė ir juosteles, kurias, visus susidomėjusius ir norinčius pabandyti, kviečiame rišti prie instaliacijos ir taip dar labiau ją išpildyti. Dėl juostelių rišimo kreipkitės į bibliotekos darbuotoją.

dzfh
asg
gg
ghm
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email