Jūratė Pajaujienė
Vedėja
2024 kovo 21 d.

Vakar bibliotekoje vyko smagus ir informatyvus protmūšis, skirtas paminėti miesto vardo grąžinimo 35-metį. Renginiu susidomėjo ir dalyvavo Trečiojo amžiaus universiteto, Asociacijos „Gyvastis“, pavienių lankytojų ir bibliotekos darbuotojų komandos, kurios, kaip teigė renginio organizatoriai, ne varžėsi tarpusavyje, o tikrinosi savo žinias, rėmėsi atmintimi ir komandinėmis diskusijomis ir, svarbiausia, įgijo naujų žinių apie mūsų miesto istorijos tėkmę.

rtzrjk

Klausimai buvo įvairūs: vienus sugalvojo ir paruošė bibliotekos darbuotojai, kitus video formatu uždavė žinomi mūsų miesto asmenys – Marijampolės miesto meras Povilas Isoda, visuomenės veikėjas ir žurnalistas Arūnas Kapsevičius. Itin įdomius klausimus sugalvojo istorijos pedagogas Benjaminas Mašalaitis. Dėkojame tiek klausiusiems, tiek atsakinėjusiems.

vb m,

Vienas iš protmūšio klausimų buvo kaip miestelėnai atsidėkojo Dievui už Marijampolės vardo sugrąžinimą? Džiugu, jog tarp dalyvių buvo žinojusių ir atsakiusių teisingai, jog kaip padėkos ženklas Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos šventoriuje pastatytas kryžius, kurį išdrožė meistras Antanas Česnulis, su užrašu: „Dėkojame Dievui už Marijampolės vardo atgavimą 1989.III.21 / Tikintieji – Marijos Mylėtojai“.

gj
hjl

Kai kas mūsų dar mena laikus, kai prieš 35-erius metus Marijampolei buvo grąžintas senasis jos vardas. Jaunoji karta stebi ir domisi fiksuotais kadrais, pasakojimais ir tik įsivaizduoti gali, jog toks gražus ir mums įprastas miesto vardas gali būti kitoks. Švęskime šią gražią mūsų miesto istorijos sukaktį!

Biblioteka visus metus primins, kaip svarbu gerbti ir puoselėti savo krašto istoriją. Kovo 22 d. 16.00 val. kviečiame dalyvauti parodos „Aš esu Marijampolė. Miesto vardas istorijos veidrodžiuose“ uždarymo renginyje. Skaitykite daugiau ČIA.

fcgjxk

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email