Aušra Valaitienė
Sasnavos biblioteka
2024 balandžio 24 d.

Sasnavos bibliotekoje pristatyta Tomos Anušauskaitės tapybos darbų paroda „Atkartotas potėpis“. Parodos autorė Toma – bibliotekos skaitytoja, studentė, meniškos sielos asmenybė. Pasidžiaugti autorės darbais  susirinko gausus būrys artimiausių  žmonių ir draugų.

Autorės mama prisiminė, kad piešti Toma pradėjo jau nuo dvejų metų ir visus piešinius yra išsaugojusi. Jie tuo metu gyveno mieste – bute, tad pirmuosiuose piešiniuose Toma piešė „Tėčio sodą“, „Tėčio namą“…  O dabar jie gyvena sodyboje, kur gali gėrėtis kaimiškais peizažais, nuostabiais šviečiančiais saulėtekiais ar saulėlydžiais, stebėti kintančius metų laikus ir taip semtis idėjų, spalvų savo darbams. Nors kaip pasakojo autorė, pradžioje jos darbuose dominavo tamsios spalvos. Turėjo praeiti šiek tiek laiko, kad paveiksluose atsirastų šviesių atspalvių.

Toma labai kūrybinga asmenybė, be tapymo ji dar džiugina kulinariniais gebėjimais ir  kuria puikias gėlių puokštes dėžutėse iš natūralaus šilko.

Nors už lango pavasaris nedžiugino nei šiluma, nei saulės spinduliais, bibliotekoje buvo šilta ir jauku nuo gražios bendrystės, pokalbių, įdomių prisiminimų, pasidalintų istorijų. Labai džiugu besikalbant tokioje bendrystėje išgirsti susirinkusiųjų pomėgius, slypinčius talentus, kurie ateityje galbūt taps bibliotekoje eksponuojamais darbais. Kartais reikia tik mažo paskatinimo ir tikėjimo. Taip, kaip Tomą paskatino mama ir tikėjo, kad dukra gali save  realizuoti tapydama.

Nuoširdus ačiū Tomai – kūrybinės sėkmės, naujų atradimų, nuolatinio tobulėjimo. Ačiū visiems parodos dalyviams  už šypsenas, už šiltą bendrystę.

Tomos Anušauskaitės tapybos darbų paroda Sasnavos bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d. Kviečiame apsilankyti.

Aušra Valaitienė

Sasnavos padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email