Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2024 gegužės 14 d.

Gegužės 9 d. Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos (LSVBA) organizuojama konferencija „Bibliotekos XXI amžiuje: patirtis ir ateities įžvalgos“, kurioje dalyvavo Lietuvos viešųjų bibliotekų vadovai ir specialistai. Renginio metu buvo aptartos ne tik bibliotekų vykdomos veiklos, bet ir paskelbti LSVBA Metų nominacijų konkurso rezultatai. Kūrybiškiausia biblioteka 2023 metais pripažintas Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinys už inovatyvias skaitymo skatinimo iniciatyvas, netradicinių bei virtualių paslaugų plėtrą ir jų dermę su tradicinėmis paslaugomis.

Draugystės biblioteka – vienintelis Viešosios bibliotekos padalinys mieste, suvienijęs savo lankytojų būrį, atliepiantis į  vietos bendruomenės poreikius, padalinys, kurio sėkmė paremta misija – biblioteka skatinanti bendruomenės kūrybiškumą, saviraišką ir skaitymą, siekianti pritraukti skaitytojus kūrybiška, atvira ir neformalia erdve.

2023 m. Draugystės padalinyje apsilankė daugiau kaip 36 000 lankytojų, jiems išduota beveik 33 000 fizinių vienetų dokumentų, iš viso užregistruota 1 527 vartotojai, bibliotekoje surengti 75 kultūrinai renginiai, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2 200 bendruomenės narių.

Ypatingai bibliotekai sėkmingi 2023-ieji metai, kai darbuotojos parengė ir įgyvendino mikrorajono žmonių gyvenimą praturtinusį projektą „Draugystės kultūros forumas“, kuris suteikė galimybių praplėsti bibliotekoje vykdomų meninių veiklų įvairovę. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bibliotekoje surengtos menininkų parodos, vyko literatūriniai pasikalbėjimai, dainuojamosios poezijos vakaras.

Draugystės bibliotekoje organizuojami edukaciniai užsiėmimai ne tik suteikia galimybę bendruomenės nariams turiningai praleisti laiką, bet ir ugdo kūrybiškumą, saviraišką, pažinimą. 2023 metais vyko 25 edukaciniai užsiėmimai subūrę beveik 600 dalyvių. Bibliotekoje ypatingai populiarios šeimų dienos, kurių metu surengtos edukacijos „Fraktalinis piešimas“, „Meninis taškavimas“, „Deimantinių mozaikų dirbtuvės“. Biblioteka įsijungė ir į inovatyvaus skaitymo skatinimo žaidimo „Draugoteka“ veiklas, surengdama 6 edukacijas moksleiviams. Biblioteka kasmet įsitraukia į Marijampolės savivaldybės organizuojamus renginius: Šeimų dienų šventę ir Kalėdų senelio rezidencijos veiklas – įtraukiantys teatralizuoti pasirodymai, įdomūs kūrybiniai darbeliai džiugina renginių dalyvius. Ypatingą vietą kultūrinių renginių tarpe užima kūrybos darbų parodos. Draugystės bibliotekoje 2023 metais buvo eksponuojama 16 respublikinių, regioninių, savivaldybės švietimo ir ugdymo įstaigų, personalinių  parodų, plečiančių bendruomenės kultūrinį akiratį, suteikiančių galimybę pasimėgauti jose sukurtais ar užfiksuotais vaizdais ir paskatinusių bendruomenės lankymąsi bibliotekoje.

2023-aisias Marijampolę paskelbus Lietuvos Jaunimo sostine, Draugystės biblioteka aktyviai įsijungė į bendras miesto veiklas: bibliotekoje surengtas susitikimas-mokymai su tarptautiniais savanoriais, dalyvauta diskusijoje „Pusryčiai Europoje“ su Petru Auštrevičiumi, diskusiją „Kur mano raktai“ organizavo Marijampolės moterų LIONS klubas bei Visuomenės verslo ir plėtros institutas.

Bibliotekoje nuo 2014 metų aktyviai veikiantis skaitytojų klubas „Obuolys nuo obels“, vienija 45 įvairaus amžiaus žmones. Daug bendruomenės dėmesio sulaukia vietos kūrėjų, Lietuvos rašytojų knygų pristatymai ir aptarimai, literatūrinės-muzikinės popietės, darbų parodos.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija vienuoliktą kartą surengė Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių Metų nominacijų konkursą. Nominacijos teikiamos siekiant skatinti kūrybingai ir inovatyviai dirbančias viešąsias bibliotekas bei jų padalinius, įvertinant geriausius jų pasiekimus bei norint informuoti visuomenę apie Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų padalinių išskirtinę veiklą, didinti jų žinomumą.

Violeta Ruseckienė

Informacijos išteklių ir vadybos skyriaus vedėja

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email