Dalia Sudeikienė
Igliaukos biblioteka
2024 gegužės 16 d.

Gegužės 15 dieną – Tarptautinę šeimos dieną bei artėjančią Vaiko dieną, kuri šiais metais minima gegužės 17 dieną, Igliaukos vaiko dienos centras paminėjo ypatingai. Šia gražia proga į Igliaukos kaimo biblioteką rinkosi centrą lankantys vaikai, jų tėveliai bei svečiai: atvyko Marijampolės socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė, direktorės pavaduotoja socialiniam darbui Asta Klimienė, Vaiko dienos centro vedėja Kristina Vaičiūnienė, Igliaukos parapijos klebonas Remigijus Maceina. Buvo pristatytas Marijampolės socialinės pagalbos centro Igliaukos Vaiko dienos skyriaus projektas „Pavasario ženklai vaikų akimis“. Projekto tikslas – ugdyti pagarbą ir meilę gamtai, skatinant prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Projektas buvo vykdomas dviem etapais. Pirmo etapo metu Vaiko dienos centro auklėtiniai dalyvavo linksmose, bet atsakingose varžytuvės ,,Žemė myli mus kiekvieną – atsilygink tuo pačiu“.

Kaip parodyti savo meilę Žemei? Kaip kiekvienas galime prisidėti prie savo planetos išsaugojimo ir švarinimo? Kaip tinkamai naudotis Žemės ištekliais, jai nedarant žalos? Tokius ir daug kitų aplinkos saugojimo ir gerinimo klausimų kėlė, bei atsakymų į juos ieškojo Igliaukos vaiko dienos centro auklėtiniai su socialine pedagoge Joana Baltušnikiene bei socialinės darbuotojos padėjėja Lina Diliene. Vaikai kovo 20 d. dalyvavo edukacinėje veikloje „Žemė myli mus kiekvieną – atsilygink tuo pačiu“.

Šauniai pavyko komandų varžytuvės ,,Daugiau žinių – mažiau atliekų“. Šiukšlių rūšiavimas tapo kasdienybe,

nes vaikai to mokomi kasdien, todėl atliekant šią užduotį liko tik pasikartoti tai, ką buvo išmokę.

Bendrą užduotį atlikome kartu – kūrėme šūkį mūsų planetai. Gražiausiu išrinktas šūkis – ,,Medžiai žaliuos, Pasaulis dainuos“.

Antrojo etapo – žaismingos praktinės edukacinės ,,Tiksi tiksi laikrodukas“ metu vaikai ir paaugliai sužinojo:

kas yra laiko valdymas ir kodėl tai svarbu, kaip suformuluoti savo tikslus ir nuspręsti, kas yra svarbiausia.

Nusprendėme kad verta vadovautis pelėdos Ukės Pūkės patarimais (skaitėme Zana Zusta knygą ,,Ūkė Pūkė grįžta namo“), kaip išnaudoti laiką mokymuisi mokykloje, kaip viską spėti ir nepamiršti namų darbų, įsipareigojimų namuose, kaip įvesti ir išlaikyti tvarką savo kambaryje tarp savo daiktų, kaip nustoti tingėti ir imtis darbo. Gaminome laikrodžius – dekoracijas. Darbui naudojome antrines žaliavas (laikraščius, žurnalus, kartono dėžes ir kt.),veikla skatino tausojimą, kūrybiškumą, originalumą, meninius sugebėjimus.

Tuo pačiu buvo puiki proga pabendrauti neformalioje aplinkoje, pajausti  koks malonus ir gerų emocijų teikiantis gali būti bendravimas ir bendras darbas.

Gegužės 15 d. dieną Igliaukos kaimo bibliotekoje vyko projekto „Pavasario ženklai vaikų akimis“ baigiamasis renginys. Buvo pristatyta Igliaukos Vaiko dienos centro auklėtinių fotografijų paroda. Tai tarsi maži pavasarinės gamtos atradimai pastebėti vaikų akimis.

Šventės metu skambėjo juokas, buvo žaidžiama, dainuojama, deklamuojama. Rodomas filmas apie vaikų išgyventas emocijas bei akimirkas Vaiko dienos centre. Šventės pabaigoje į dangų pakilo vaikų svajonių balionas ,,Svarbiausia taikos ir saulės“, – sakė vaikai.

Yra toks gražus posakis: „Geri tėvai duoda vaikams šaknis ir sparnus. Šaknis, kad žinotų, jog turi namus, o sparnus, kad išėję iš namų galėtų taikyti tai, ką išmoko juose“.

Dalia Sudeikienė

Igliaukos padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email