Viešosios bibliotekos informacija
2024 birželio 6 d.

Birželio 5-ąją Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje oficialiai atidaryta Savitarnos sistema (radijo bangomis su identifikavimo atmintimi (RFID) valdoma skaitytojų aptarnavimo ir leidinių apskaitos sistema). Ja naudojantis galima paprastai ir greitai pasiskolinti ar grąžinti bibliotekos leidinius. Bibliotekos darbuotojai jau nuo pavasario aktyviai supažindina lankytojus su šia galimybe – pačiam grąžinti ar skolintis leidinius.

Atidarymo šventės metu bibliotekoje būriavosi didelis būrys lankytojų ir svečių. Oficialiąją dalį pradėjo „Mimų teatras”, kuris ne tik teatralizuotai pristatė kaip veikia Savitarnos įrenginio sistema, bet ir visus pralinksmino.

Marijampolės savivaldybės vadovai – meras Povilas Isoda, vicemerė Agnė Pavelčikienė, vicemeras Artūras Visockis, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis nuoširdžiai pasidžiaugė, jog bibliotekos savitarnos sistemos diegimo projektas baigtas. Kolektyvui linkėjo sėkmės, dirbant dar šiuolaikiškesnėje ir modernesnėje bibliotekoje.

Bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė džiaugėsi ir dėkojo savivaldybės atstovams, kurie pritarė šio projekto įgyvendinimui ir finansavimui. „Mes linkime savo skaitytojams nebijoti naujovių, jas drąsiai priimti, ir toliau būti smalsiems, žingeidiems bei koja kojon žengti su pokyčiais“ – teigė bibliotekos vadovė.

Ši savitarnos sistema sudaryta iš įrenginių, kuriuose naudojama identifikavimo radijo bangomis technologija, 2 vartelių knygų apsaugos sistemos komplektai, 6 personalo darbo vietos komplektai, 2 knygų išdavimo ir grąžinimo savitarnos įrenginiai, 2 belaidžiai inventorizavimo įrenginiai, knygų apsaugos elementų ir sistemos valdymo, monitoringo ir diagnostikos programinės įrangos. Visi sistemos įrenginiai yra sujungti į vieningą bibliotekos procesų automatizavimo, savitarnos ir leidinių apsaugos sistemą, integruota su LIBIS.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email